Skip to main content

Udzielili Absolutorium!

portret użytkownika pasternik

Po raz kolejny ! Jak długo można zagłuszać prawdę. Do czego prowadzą kosmetyczne zmiany personalne ? Co one zmieniły w gospodarowaniu miastem oprócz finansowego obciążenia budżetu miasta żołdem Zarządu Miasta. Czy Rada Miasta Piotrkowa Trybunalskiego musi powielać złe przykłady z polskiej obecnej wierchuszki, której celem jest brać, brać, brać ... Za każdą cenę w tym tak wielką jak suwerenność czy narodowa godność. Jak będą nazwani Ci, którzy dziś - dla różnych celów - zgubili ostrość widzenia, dali ponieść się kolejnej utopii lub dla wygodnictwa widzą tylko to co trzeba i jest bezpieczne. Jeśli celem jest utrzymać się lub utrzymać grupę, od której dziś wiele zależy, to nie zobaczy się, że:

1.Zarząd Miasta po raz kolejny przedstawił pół prawdy o wykonaniu budżetu - brak merytorycznych opinii

2. Zarząd Miasta, przeprowadzając przez Radę obecne uchwałodawstwo w spr. przekształceń w MZK i MZGK, dokonał uchylenia się od odpowiedzialności za te obszary życia społeczno-gospodarczego lokalnej wspólnoty. Mało tego, ZM zaproponuje kolejne przekształcenie, w kolejnym miejskim zakładzie, a proponowane pomysły przekształceń nie troszczą się o dobrze pojęty interes gospodarczy miasta

3. Zarząd Miasta dał bardzo zły przykład - podległym jednostkom - przyjmując formę fikcyjnego
zawodowstwa z jednej strony i obdarzania podległych mu urzędników fuchami w gminnych spółkach

4. Zarząd Miasta nie jest w stanie wykluczyć ze swego grona osobnika, który nadgorliwe troszczy się o swój prywatny interes, jakie w związki z tym można mieć o takim zarządzie zdanie !

5. Zarząd Miasta wykazał się niegospodarnością, opieszałością zaniedbał wiele strategicznych zadań
leżących w obowiązkach gminy np. kanalizacja ściekowa w byłym POM, niegospodarność majątkiem gminnym, brak energicznych decyzji w komunikacji czy mieszkaniówce.
6. Zarząd Miasta nie wyciąga żadnych wniosków ze swych błędów. Osoby się zmieniają - a i owszem - i co z tego ? Oddano jedne obiekty sportowe - no tak, oddano - cóż za problem, miłość można przelać na pobojowisko po innych obiektach sportowych. A pieniądze - no cóż, rzecz nabyta.

7. Zarząd Miasta ma rządzącą koalicję ! Koalicja partyjną dyscyplinę i osobników, którzy za stołek służą a do dyskusji włączają się jedynie w momencie zagrożenia. Na ten przykład radna Kurator, nie jedyny przykład za to bardo widoczny, śmieszny i szkodliwy społecznie.

Pasternik

Piotrków Trybunalski, 3 kwiecień 1997

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak