Skip to main content

Zdaniem posła - Parada kontrowersji

„Najważniejsza w Europie manifestacja mniejszości seksualnych” – tymi słowami media określiły warszawską paradę homoseksualistów EuroPride, która w sobotę 17 lipca przeszła głównymi ulicami Warszawy.

Czy była najważniejsza, największa i najlepsza tego nie wiem. Wiem natomiast, że wzbudziła na pewno największe kontrowersje, nie tylko w stolicy, ale w całym kraju.
Pomimo wielu protestów przedstawicieli świata kultury, nauki i sztuki, pomimo protestów zwyczajnych polaków, mieszkańców Warszawy i nie tylko, parada doszła do skutku. Zorganizowano ją w środku lata i w centrum stolicy europejskiego kraju.

Zastanawiam się jaki miała cel? Zamanifestowanie przez jej uczestników swojej odmienności, zwrócenie na siebie uwagi, propagowanie wartości i zachowań homoseksualnych czy może wołanie o tolerancję? Naprawdę nie wiem. Wiem jednak, że podobnie jak chyba większość z nas, bardzo nie lubię, gdy ktoś próbuje mi na siłę coś narzucać.

A tak właśnie jest w przypadku EuroPride. W takim przypadku skutek może być tylko odwrotny – po prostu niechęć! Homoseksualiści byli obecni w naszym społeczeństwie, są i najprawdopodobniej będą – tego nie da się zmienić. Do dobrego tonu i wychowania należy poszanowanie przekonań innych i nie rzadko ich odmienności, ale wychowując ośmioro dzieci po prostu nie życzę sobie, żeby na każdym kroku wmawiano im, że zachowania homoseksualne to coś zupełnie normalnego!

Robert Telus
Poseł na Sejm RP
www.telusrobert.pl

26.07.2010 r.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Bóg w gościnie u Abrahama

portret użytkownika witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.