Skip to main content

Kupczenie Traktatem zwanym lizbońskim, bo...

portret użytkownika witold k

Odwieczne ambicie jednoczenia Europy w jeden polityczny organizm przechodzi kolejny etap. Chcę wskazać, np. przełomy: XIX - XX – XXI wiek. Transporty ideologów ze wchodu na zachód i do domu po.... Choćby postać, Władimira Iljicz Uljanowa, znanego jako Lenin. Tylko powierzchowna, co dopiero dokładna analiza postaci pokazuje mocodawców i innych pilnujących, aby geszeft wyszedł. Kto dziś namaszczony jest na gwaranta geszeftu? Mamy bohaterów z nadania i dziś. „Wszyscy wiedzą o co chodzi a nie wiadomo o co chodzi” jak, mam nadzieje do tej pory, śpiewa Artysta.

Wyrzucam obecnym elitom politycznym wszelakich kuźni. Nie podejmujecie prawdziwej rzeczywistej debaty, markujecie wedle przynależności do koterii. Przeciągacie kołdrę pod swoje potrzeby. Nie tego chcemy. Chcemy prawdy i faktów o naszej z kolonializowanej od dziesiątek lat pozycji. Jesteśmy, Polacy, w stanie zacisnąć zęby i przeżyć trudny czas. Bez pogonienia opróżniaczy rondla, na każdym poziome polskiego tortu, nie mamy szans. Swoją drogą, ja nie biorę, ale rozumiem różne „manutkomanie”, że grabią do siebie, nazywając to polityką. Ostatnio w moim mieście urzędnik publicznie powiedział, że żółty kamień zdrożał o, 300 % podczas kiedy zdrożał o 30%, czy ktoś się tym zajmie, nie nie zajmie się. Dlaczego to robią?.. Niewolnik i parobek zdaje sobie sprawę, ze swej pozycji.

Puszczanie oczka (przez jednych) w postaci, na ten przykład, nie zaproszenia jednego z Michników na raut z okazji marca '68 - 40 rocznicy ubeckiej prowokacji. Puszczanie oczka przez drugich, oczka, które pozwoli wrócić do kraju innemu... Michnikowi.

Niech mi tu czytelnik nie mówi, że to nie ideologia a gospodarka nakazuje jednoczyć się w duży organizm. Bo powiem, że ma rację. Przypomnę udogodnienia podatkowe, chronienie nomenklatury... wedle klucza interesu w przyszłość. Niewiele, owa sterowana z za biurka w Brukseli, gospodarka ma wspólnego z naszym narodowym rozwojem. Nie lepiej na płaszczyźnie kulturowej, religijnej a więc podstawach cywilizacyjnych. Bez tych podstaw następuje śmierć. W najlepszym przypadku niewola, po niej powstanie.

Owszem wiele dyrektyw unijnych ma na celu troskę o rozwój, szansę... jednak ze swojej, imperatora pozycji. Potrzeba nam jak wody, świeżego powietrza, debaty, za tym idącej edukacji mas i prawa, które wyjaśniają i określają granice. Jest potrzeba zaufania... komu...

Wracając do obecnego Traktatu Lizbońskiego. Polskie elity pozbywają się narodowej suwerenności. Kiedy i kto postawi ich przez Trybunałem?

Miałem pisać o manifestacji pod Sejmem w dniu 12 marca, na której byłem a w kontekście innych swoich manifestacji np. z sierpnia 1982. O fenomenie tej formy zabierania głosu i akumulatorach, które starczają na lata.
Innym razem...

Witold K www.kowalczyk.info.pl
13 marca 2008

Zapraszamy na relację

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak