Skip to main content

„Towarzysz Generał”

portret użytkownika Admin
01.02.2010 20:00
01.02.2010 21:21
jaruzelski.jpg

„Towarzysz Generał”, ale bez cenzury. Długo oczekiwany film nareszcie w TVP

Telewizyjna Jedynka 1 lutego wyemituje film dokumentalny o gen. Wojciechu Jaruzelskim. – To dokument dekomunizacyjny. Taki film powinien powstać już kilkanaście lat temu – mówi jeden z jego autorów Robert Kaczmarek.

Dokument o architekcie stanu wojennego zostanie pokazany w czasie najlepszej oglądalności. Jak podkreśla Biuro prasowe TVP: „powoduje to waga i ranga tematu”. Dokument zostanie pokazany zamiast Teatru Telewizji. Po filmie do dyskusji zaproszono m.in. gen. Jaruzelskiego i Adama Michnika.

Opowiada o ostatnich 70. latach życia w Polsce – zapowiada Kaczmarek, razem z Grzegorzem Braunem autor dokumentu. – Szybka kariera młodego wojskowego, walka Jaruzelskiego z antykomunistycznym podziemiem, jego związki z Informacją Wojskową i rola w inwazji na Czechosłowację – to wszystko będzie można zobaczyć w dokumencie.

Film powstał na zamówienie TVP Historia i pojawił się tam w grudniu 2009 r. W częściach szybko zaczął robić furorę w internecie, gdzie internauci stawiali pytania, kiedy będzie możliwość obejrzenia go w dużej stacji telewizyjnej? Teraz można już udzielić odpowiedzi: 1 lutego, TVP 1, po godzinie 20 (zamiast Teatru TV).

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak