Skip to main content

Świńska grypa. Pandemia, czy gigantyczne oszustwo?

portret użytkownika Admin

Koncerny farmaceutyczne czerpią niebotyczne korzyści ze sprzedaży leków na grypę – stwierdzają duńscy dziennikarze śledczy z gazety "Information". Zbadali oni związki ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z największymi firmami.

- Czy mamy do czynienia z największą aferą korupcyjną na świecie – pytają duńscy dziennikarze ujawniając związki ekspertów medycznych z koncernami farmaceutycznymi. - Zaniepokojenie wywołuje fakt, że wielu naukowców, zasiadających w różnych komitetach WHO, przedstawia się jako niezależni eksperci, a w istocie figurują na liście płac farmaceutycznych gigantów - mówi profesor epidemiologii Tom Jefferson, badacz z Cochrane Center w Rzymie.

Wskazuje też, że choć naturalne środki zaradcze przeciw grypie (częste mycie rąk) mogą być skuteczniejsze, to w dokumentach WHO wspomina się o tym zaledwie kilka razy, podczas gdy o szczepionkach kilkadziesiąt. Śledztwo gazety "Information" podejmuje rosyjski dziennik "Nowyje Izwiestia". - Wielu specjalistów pracujących w WHO ukrywa fakt otrzymywania pieniędzy od farmaceutycznych potęg – twierdzą Rosjanie.

W czasie trwającej zmasowanej kampanii informacyjnej na temat nowej grypy, grupa ekspertów naciskała na WHO, by ogłosić pandemię. Grupą tą kieruje wirusolog z Erasmus Medical Center w Rotterdamie, Albert Osterhaus. Jak informuje duńska gazeta, holenderski rząd bada działalność Osterhausa. Na jaw wyszło, że otrzymuje pieniądze od kilku firm farmaceutycznych produkujących szczepionkę na nową grypę.

mm/IAR/Onet.pl/Fronda.pl

26 listopada 2009

Powiązane

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Czosnek!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Najlepszym, bo naturalnym lekiem, zabezpieczającym przeciwko każdej odmianie grypy był jest i będzie czosnek!
Piotr Korzeniowski

No tak...

portret użytkownika witold k
cytuję Piotr Korzeniowski

Najlepszym, bo naturalnym lekiem, zabezpieczającym przeciwko każdej odmianie grypy był jest i będzie czosnek!
Piotr Korzeniowski

ale jak tu na tym czosnku zarobić. Zyski ze szczepionki to budżet na czas Pandemii, dla rządzącej wtedy światem WHO. Bryki, helikoptery, sekretarki... osobista ochrona... to się łatwo mówi, ale vip to vip, należy mu się nie...

Szczepionka jest toksyczna... poprawi problem nadprodukcji ludności... to z kolei temat Gości, co to czasem spotykają się i radzą na światem, ostatnio nad kryzysem radzili... od razu siem poprawiło - co może nie, w TVN mówili, Donald mówił... nawet z Brukseli dzwonili.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.