W dobie kryzysu wartości i braku pomysłu na polską szkołę wielu z nas tęskni za wychowaniem nieco tradycyjnym, ale takim, jakie sprawdziło się przez poprzednie pokolenia. Kiedyś polska szkoła oparta była na szacunku dla obowiązku, poszanowaniu słowa, świadomym przeżywaniu młodości oraz dyscyplinie panującej w placówkach oświatowych. Współcześnie, gdy polska edukacja przeżywa permanentny kryzys, a kolejne ekipy rządowe wciąż poszukują same nie wiedząc czego, edukacja i wychowywanie młodzieży w klasach mundurowych wydaje się być ciekawą alternatywą.
W tym roku szkolnym w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bujnach (gmina Wola Krzysztoporska) powstały pierwsze w powiecie piotrkowskim klasy o profilu policyjnym i wojskowym. W ramach zajęć znalazły się dodatkowe godziny przysposobienia obronnego, w czasie których uczniowie zapoznają się z tematyką policyjną lub wojskową. Jest też o godzinę więcej lekcji wf-u, podczas której młodzież ćwiczy sztukę samoobrony. W programie przewidziane są również wycieczki do szkół policyjnych np. w Szczytnie lub Akademii Wojskowych. Powstanie klas o takich profilach jest bardzo cenną inicjatywą, ponieważ umożliwi kształtowanie wśród młodzieży właściwych postaw, poszanowania prawa i porządku publicznego.
Zbigniew Z
12 listopada 2009
- Zaloguj się lub Zarejestruj by móc dodać komentarz
Myślę, że
art. wpisuje się w promowanie, u nas na trybunalskich.pl... nowej konspiracji. Konspiracja jako ruch i służba wielkiemu narodowemu trwaniu u podstaw.
Słychać o uczeniu dzieci w przedszkolach pisania i czytania, wedle nowych edukacyjnych pomysłów 6 latki mają iść do szkoły a w przedszkolach mają się bawić nie uczyć pisania, rysowania czy czytania. Mówimy o patriotycznej produkcji filmowej, o wielkiej edukacyjnej pracy IPN, o edukacji ekonomicznej, itd... Czy to co pokazuje art.- poszerzanie zakresu edukacyjnego o elementy służby paramilitarnej. Wszystko to wymaga szczególnej troski... nie może być kolejnym elementem polskiego piekiełka.
witold k