Skip to main content

Co się dzieje?

portret użytkownika Robert Szala
tak bylo 1.jpg

Niedawno media podały wiadomość o następnym, szokującym wydarzeniu, które tym razem miało miejsce w Sieradzu. Po głośnych kradzieżach trakcji elektrycznej na liniach kolejowych, studzienek kanalizacyjnych czy też cichej kradzieży (nie nagłośnionej nawet przez media lokalne) dużej, mosiężnej tablicy z pomnika w Bąkowej Górze, ku czci zamordowanych przez Urząd Bezpieczeństwa w Radomsku, żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego, nastąpiło teraz coś co przerasta już moją wyobraźnię – zdarto posługując się siekierami, grubą miedzianą blachę, z której był wykonany pomnik ku czci żołnierzy września 1939 roku w Sieradzu.

Każdy kto wjeżdżał do Sieradza od strony Piotrkowa musiał go widzieć bo stoi na wale przy moście na Warcie, obok stoi wrześniowy polski bunkier. Rozumiem, że ktoś powie "menele, złomiarze itd.” ale czy my jako społeczeństwo nie możemy się przed tym obronić, czy w innych krajach też coś takiego istnieje? Myślę, że gdyby np. Francuz usłyszał, że ktoś skradł tablice z miejsc walk pod Verdun, czy gdzie indziej to zatrząsł by się ze złości, a władze zrobiłyby wszystko aby jak najszybciej ich złapać i przykładnie ukarać ! - bo to są święte miejsca pamięci narodowej , a u nas przechodzi to jakoś bez echa! Przecież ta blacha miedziana musi trafić w końcu do skupu złomu i dalej, ktoś to kupuje i sprzedaje, czy trudno jest to odszukać i złodzieja ukarać!

Gdzie są służby odpowiedzialne za to ? czy zostały przerzucone do zadań politycznych, a dla statystyki złapie się jakiegoś kolekcjonera, pasjonata militariów, że ma w domu wystrzelone łuski zebrane z dawnego pola walki lub skorupę pustego granatu! Robienie porządku z przestępczością trzeba zacząć od rzeczy drobnych, od podstaw, choćby tak jak to zrobił kiedyś burmistrz Nowego Jorku p. Rudolph Giuliani!

A u nas co, bandyci z bronią maszynową, na ulicach strzelają do policjantów, zastrzelono komendanta głównego Policji, mijają lata i nie można wykryć morderców ........itd.. Co się dzieje z naszą Ojczyzną, czy tak już będzie??

Robert Szala - X.2009r

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Przykre

portret użytkownika witold k

tragiczne... czy sieradzanie są wstanie np. zrobić zrzutkę na naprawienie pomnika. To jest okazja do stanięcia ponad...

witold k

To nie trendy!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Tresura ludzi polega dziś na tym, żeby ludzie brali (dotacje unijne) a nie dawali coś od siebie!
Piotr Korzeniowski

Tak właśnie

portret użytkownika witold k
cytuję Piotr Korzeniowski

Tresura ludzi polega dziś na tym, żeby ludzie brali (dotacje unijne) a nie dawali coś od siebie!
Piotr Korzeniowski

witold k
pamiętacie za RWPG, też celem koterii były wyścigi kto więcej dostanie, lepiej papiery wypełni i wyżej w sekretarzowaniu wskoczy. Choć art. tyczy wandalizmu, najniższych społecznych pobudek, to jednak... wyobraźcie sobie, że rzeczywiście ktoś w Sieradzu podjąłby się zbiórki na rzecz odbudowy pomnika. Masa administracyjnych problemów. Pewnie bez obejścia prawa to nie będzie możliwe. Sami mieszkańcy wytrzeszczą oczy co za głupi pomysł... a co go to...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.