Skip to main content

Marsz Do Kapitalizmu w Łodzi

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
01.06.2008 11:19

1 czerwca 2008 roku w pasażu Rubinsteina przedstawiciele Unii Polityki Realnej zorganizowali manifestacje prokapitalistyczną.

Odczytana została Deklaracja Bernsteina a prezes SM Jakub Wachowicz udzielił wywiadu TVP3.

http://www.celebratecapitalism.org/bernsteindeclaration/polish/index.html

Więcej

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

marsz ku kapitalizmowi

Czy zgodzi się Pan ze mną, że najpierw trzeba obalić komunistyczny feudalizm, żeby dojść do społecznego kapitalizmu? W moim mniemaniu jest to raczej niemożliwe.

ZGODA!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Całkowitą odpowiedzialność za siebie ponoszę ja. Komunistyczny feudalizm pokonałem w sobie w styczniu albo lutym 1981roku. Musiałem dokonać przemeblowania w swojej głowie, więc to zrobiłem. Pomógł mi w tym strajk studentów w Łodzi. Było to tak. Przyjechał z Warszawy, do strajkujących, nieznany mi wtedy Janusz Korwin-Mikke. Po raz pierwszy usłyszałem co to jest wolny rynek i zostałem propagatorem kapitalizmu!
Tak ja jak ja postąpić mogą wszyscy ludzie. To znaczy założyć własną firmę i funkcjonować przez 18 lat bez łaski państwa. To jest łatwe i ja chętnie doradzę jak uchronić się przed upadkiem lub jak się podnieść po kolejne porażce.
Pozdrawiam! P. Korzeniowski

Kapitalizm z przymiotnikem?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Nie ma zgody co do "społecznego kapitalizmu". Określenie "kapitalizm społeczny" jest błędne. Dobry jest tylko jeden kapitalizm, kapitalizm bez przymiotnika. Tak jak krzesło jest fantastycznym meblem natomiast krzesło z przymiotnikiem "elektryczne" kojarzy się bardzo negatywnie. Nie ma trzeciej drogi między kapitalizmem a socjalizmem. Zresztą socjalizm to droga donikąd!
Pozdrawiam bardzo serdecznie!
P. Korzeniowski

Marsz do....

A dlaczego Panie Piotrze nie ma zgody na przymiotnik ? We wspomnianej deklaracji czytam :"Kapitalizm to jedyny system społeczny...". Czyżby deklaracja Bernsteina jest sama w sobie błędna?
Jak pisze Pan dalej krzesło jest meblem fantastycznym , z przymiotnikiem "elektryczne" kojarzy się negatywnie tylko i wyłącznie tylko dla tych , którzy na nie zasłużyli.
Kapitalizm bez przymiotnika "społeczny" jest liberalizmem. Nie będę przytaczał encyklopedycznych znaczeń słów liberalizmu i powiedzmy konserwatyzmu. Zdaje się,że ten drugi jest bliższy prawdy określenia kapitalizmu jako systemu społecznego , co jest zawarte w w/w deklaracji.
Jak mi wiadomo Janusz Korwin-Mikke brzydzi się liberalizmem.
Pozdrawiam

Liberalizm gospodarczy tak!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Dla UPR-owca liberalizm gospodarczy i konserwatyzm obyczajowy (w odwrotnej kolejności) to są najpiękniejsze słowa na świecie. Pan Korwin-Mikke, z tego co wiem, z UPR-u nie wypisał się jak do tej pory. Konserwatyzm obyczajowy i liberalizm gospodarczy to są słowa najlepiej określające kapitalizm! Myślę że Pan Berstein by się ze mną zgodził.
Pozdrawiam serdecznie!
P.Korzeniowski

liberalizm z przymiotnikiem

Najlepszym przykładem liberalizmu gospodarczego w dzisiejszych czasach są Chiny.Tak komunistyczne Chiny z liberalną gospodarką.Chiny kwitną gospodarczo. Pytanie za jaką cenę? Ano między innymi za pracę dwunastoletnich dzieci dzieci po dwanaście godzin. Oto podaję Panu mały cytat z dużego wywiadu pod znamienitym tytułem "Najstarszy z socjalizmów" prof. Kieresia na temat liberalizmu :
"Przemówienia polityków będących admiratorami liberalizmu mają charakter religijny, wciąż powtarza się: "ja głęboko wierzę..." Wszystko jest nabudowane na wierze, na woli, na wyborze pewnej wizji, a nie na wiedzy.
To jest największe nieszczęście, jakie niesie ze sobą liberalizm, bo pozbawia człowieka rozumu i osadzenia w realnym świecie.

W zmaganiu socjalizmów między sobą na placu boju pozostał liberalizm. Tylko patrzeć, jak odżyje kolektywizm, faszyzm, jak odżyją nacjonalizmy, bo narody nie dadzą sobą manipulować. W Polsce już odżywa marksizm, który przynajmniej miał - przaśną, bo przaśną - jakąś wizję kultury, natomiast liberalizm redukuje człowieka do pozycji zwierzęcia konsumującego"

Link do całego artykułu:
http://m-ostrowski.com/html/Liberalizm%20-%20socjalizm.html
Pozdrawiam i dziękuję za ciekawą wymianę poglądów.

Michał Wojciecowski się kłania!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Na www.pafere.org można obejrzeć interesujące filmiki z Prof. Michałem Wojciechowskim, w których jest wyartykułowana moralna wyższość wolnej gospodarki (gospodarki liberalnej) nad każdą inną (gospodarką)!
Pozdrawiam i również dziękuję za tę dyskusję!
P.Korzeniowski

pewnie coś jest na rzeczy...

portret użytkownika witold k

TUTAJ
to po pierwsze, po drugie... obecny kapitalizm jest państwowy lub też na pasku lewicowych polityków...

witold k

UPR w Piotrkowie Trybunalskim

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Piotr Korzeniowski. Unia Polityki Realnej w Piotrkowie Trybunalskim ma swoją stronę: www.piotrkowski.upr.org.pl

W tekście o "Marszu do kapitalizmu" pojawiła się tajemnicza "Deklaracja
Bernsteina". Co to jest?
Odpowiedź znajduje się w załączniku!
http://www.celebratecapitalism.org/bernsteindeclaration/polish/index.html