Skip to main content

Michał Rżanek jednocześnie w dwóch spółkach

portret użytkownika Piotr M.

źródło:
Rżanek prezesem, czyli nie gołąb, a ryś
Michał Rżanek jednocześnie w dwóch spółkach
Zaskakujące rozwiązanie. Wiceprezes spółki MZGK, Michał Rżanek, zostanie jednocześnie prezesem zarządu Spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacje Sp. z o.o. Będzie pełnił tę funkcję od 1 października - co potwierdziła Elżbieta Jarszak z Zespołu Rzezcznika Prasowego Prezydenta Miasta.
Ogłoszony konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia. Z grona czterech kandydatów Sylwester Łopatowski uzyskał najwięcej punktów, nie zyskał jednak poparcia Rady Nadzorczej spółki - jak nieoficjalnie dowiedziała się Strefa FM.
Przedstawicielom właściciela, czyli miasta, pozostały konsultacje, w wyniku których zaproponowano to stanowisko Michałowi Rżankowi, osobie spoza grona kandydatów.
Według Michała Rżanka czasowe łączenie przez niego dwóch funkcji pozwoli - jak to ujął - na bezkonfliktowe powołanie nowej spółki z przejęciem części zadań od spółki MZGK.

Co Wy na to szanowni Czytelnicy?

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Sprawa jest poważniejsza

portret użytkownika witold k

Sprawa jest poważniejsza. Michał Rżanek to jeden z niewielu, z którym można by rozmawiać, po oczyszczeniu samorządu z maniutkomanii. Źle się stało, że Pan Michał wziął ten stołek. A znam go i wiem, że zrobił to po to, aby nowy układ prawny w gospodarce komunalnej mógł zaistnieć. Podłożył się. Jednak nadwerężył swoją pozycję na przyszłość. Reasumując. To koniec. Maniutki zawsze mówiły, że nie ma ludzi kompetentnych do samorządowych funkcji no i zaklęli rzeczywistość. Nie mają ludzi, a nie mają, bo mają koteryjne zacięcie. Nie domyślą się, aby wziąć młodych 30 max 40 latków, przy pełnej odsłonie. Trwają we własnym sosie. Udławili się na własne życzenie.

Proszę zajrzeć na stronę internetową jakieś gminnej spółki np. do tychże wodociągów. W zakładce władza pojawiają się buzie pp. z zarządu... Władze w spółce to raczej Walne, Rada Nadzorcza dopiero Zarząd... mówi to wam coś... RN w naszym mieście to jakie ufo, miast powszechnie dostępne osoby. Zawsze tam gdzie mowa o publicznych groszu pełna maksymalna jawność, bo to podatnik jest tu darczyńcą...
witold k

Michał Rżanek

portret użytkownika zbyszek

Michał Rżanek.
Regionalna Izba Obrachunkowa w swojej doktrynie stwierdza, iż łączenie jednocześnie funkcji Wiceprezesa MZGK, i prezesa jest bezprawne, gdy między gminą, a podmiotem, zachodzi zależność biznesowa. RIO na dowód tego, że tak jest, przedstawiło kilka przykładów: "W latach 2001 -
2008 wykonywała za wynagrodzeniem w łącznej kwocie: 149.148,92 zł, odpłatne usługi na rzecz Miasta Bielsko-Biała, m.in. w zakresie: promocji Miasta, organizacji konkursów i warsztatów tematycznych.
Tymczasem zgodnie z przepisami art.2 pkt 6 w związku z art.4 pkt 6 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (Dz.U. z 2006 r. Nr 216, poz. 1584), kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych nie mogą prowadzić działalności gospodarczej, zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem lub pełnomocnikiem takiej działalności." należy zgłosić sprawę do RiO , a ta w zaleceniach pokontrolnych poleci prezydentowi miasta, aby doprowadził do usunięcia konfliktowej sytuacji. Jeżeli ten tego nie zrobi RIO przekaże sprawę zgodnie z procedurą, do rozstrzygnięcia wojewodzie łódzkiemu.
Panowie Radni - bądźcie Radni i do dzieła

Pytania

portret użytkownika Piotr M.

1. Ile będzie kosztować Mieszkańców (Budżet Miasta) nowa spółka w bieżącym roku?
2. Jaka jest prognoza ceny wody i ścieków na rok 2010 (i dalsze)?

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.