Skip to main content

Pozytywnie Zakręceni

portret użytkownika Robert Szala

Festyn Rodzinny – Święto pułkowe 25 Pułku Piechoty
My też tam byliśmy !

A oto atrakcje, które przygotowali organizatorzy dla mieszkańców miasta na Placu Pofranciszkańskim w dniu 26.IX.2009

godzina 15:00
- pokaz sprawnościowo – bojowy w wykonaniu Jednostki Strzeleckiej 1001 im gen. dyw. Janusza Głuchowskiego z Bełchatowa
- w przerwach pokazu były konkursy wiedzy historycznej: konkurs wiedzy o 25 pp WP , konkurs wiedzy o mieście Piotrkowie Trybunalskim, pokaz szermierki klasycznej , konkurs sprawnościowy dla publiczności
- występ Miejskiej Orkiestry Dętej
– pieśni i melodie wojskowe

godzina 16:15
- rekonstrukcja historyczna - impresja „Piotrków 1939 – pierwsze wrześniowe dni” w wykonaniu GRH Batalion Tomaszów Mazowiecki i Jednostki Strzeleckiej Paradyż. Po zakończeniu rekonstrukcji uczestnicy festynu mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcia. - ekspozycja militariów oraz uzbrojenia wystawiona przez Muzeum Okręgowe w Piotrkowie i Grupę Eksploracyjno-Kolekcjonerską Towarzystwa Przyjaciół Zabytków Ziemi Piotrkowskiej.

– wystawa prywatnych zbieraczy i kolekcjonerów staroci
Takich atrakcji jeszcze w Piotrkowie nie było, strzelanina i wybuchy, pieśni żołnierskie i ułani na koniach , -- przybyło wielu mieszkańców Piotrkowa, wielką frajdę miały dzieciaki i młodzież, choć i starszym też się podobało. Przybyło trochę oficjeli, władze miasta, mimo swojego poważnego wieku przybył też słynny dowódca AK, gen.Burza-Karliński i inni.

Jak zapewnili organizatorzy, ma to być impreza cykliczna, czyli w przyszłym roku też się odbędzie. Brawo , tak trzymać !

Robert Szala-27.IX.2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak