Skip to main content

66 rocznica “Krwawej Niedzieli” na Wołyniu

portret użytkownika Józef Wieczorek

Zbliża się kolejna już 66 rocznica “Krwawej Niedzieli” na Wołyniu (11 lipca 1943 ). W polskich kościołach bandy UPA wymordowały dziesiątki księży i dziesiątki tysięcy bezbronnych wiernych.

Ludobójstwo na Kresach dokumentują dzieła Władysława i Ewy Siemaszków - Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia 1939–1945 , a ogromną pracę, aby to ludobójstwo - bardzo niewygodne dla polityków - nie zostało całkiem przemilczane, wykonuje ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Ks. Tadeusz wystąpił ostatnio z apelem do wszystkich ludzi Dobrej Woli aby w dniu 11 lipca zapalić znicze ku czci pomordowanych Kresowian! ( g. 21.00 – zapalenie zniczy w oknach w całej Polsce, a przed południem pod tablicami i pomnikami pamięci narodowej.)

Natomiast w piątek 10 lipca o g. 12.00 planowane jest zapalenie zniczy pod Konsulatem Ukrainyprzy al. Beliny-Prazmowskiego 4w Krakowie.

Po zapaleniu zniczy rodziny pomordowanych Kresowian wręczą konsulowi apel do władz Ukrainy o wyrażenie zgody na postawienie krzyży na wszystkich zbiorowych mogiłach.

Więcej informacji pod adresem:

http://krakjw.wordpress.com/2009/07/03/krakow-czci-pomordowanych-kresowian/

“Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Historia z dnia...

KUL 2009

65 rocznica

Piotrkowianie odpowiedzmy na apel. Zapalmy znicze i pomódlmy się za pomordowanych, 11 lipca, przy pomniku Jana Pawła II. Także o 21... w oknach.

11 lipca

portret użytkownika witold k

rusza piotrkowska pielgrzymka. Zwracam się z prośbą do poszczególnych kierowników grup oto aby podjęli temat Wołynia. Na pewno, jak zawsze, zrobi to grupa biało-czerwona z księdzem Remigiuszem.

witold k

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski o Krwawej Niedzieli

portret użytkownika Józef Wieczorek

lipiec 9, 2009
Tematy dnia 9 VII 2009
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski o w 66. rocznicy Rzezi Polaków na Wołyniu. W piątek o godzinie 12.00 zapłoną znicze pod konsulatem Ukrainy w Krakowie
http://ww2.tvp.pl/6273,20090709918656.strona

Pamięci pomordowanych Kresowian

portret użytkownika Józef Wieczorek

Pamięci pomordowanych Kresowian – migawki z Krakowa

http://krakjw.wordpress.com/2009/07/10/pamieci-pomordowanych-kresowian-m...

Sejm uczcił ofiary UPA

portret użytkownika Józef Wieczorek

Sejm uczcił ofiary UPA

http://www.rp.pl/artykul/2,334458_Sejm_uczcil_ofiary_UPA.html

W środę przez aklamację uchwałę w sprawie "tragicznego losu Polaków na Kresach Wschodnich". W uchwale podkreślono, że tragedia Polaków na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej "winna być przywrócona pamięci historycznej współczesnych

Uchwała czcząca ofiary mordów na Polakach na Kresach Wschodnich, którą przyjął dzisiaj Sejm, zawiera błędy merytoryczne. Ale rodziny ofiar są usatysfakcjonowane. - To krok w dobrym kierunku powiedział "Rz" ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.