Skip to main content

Michalkiewicz i Cukiernik - spotkanie autorskie

portret użytkownika Marcin P.
23.10.2021 17:00
23.10.2021 20:00

Spotkanie autorskie z Tomaszem Cukiernikiem autorem biografii Stanisława Michalkiewicza i samym jej bohaterem, Stanisławem Michalkiewiczem.

Spotykamy się z Państwem aby zaprezentować najnowsza pozycję dotycząca redaktora S. Michalkiewicza, nieznane wątki i fakty z jego życia. Czy był "rozpracowywany" przez bezpiekę PRL, kto na niego donosił, czym się zajmował, kto miał wpływ na ukształtowanie światopoglądu redaktora?
Jakie związki ma S. Michalkiewicz z Piotrkowem Trybunalskim?

Te i inne wątki z życia redaktora Michalkiewicza zaprezentowane zostaną na spotkaniu na które już dziś zapraszamy.

Wstęp wolny!

4.875
Ocena: 4.9 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak

Stanisław Michalkiewicz

portret użytkownika witold k

Kiedyś przed laty w PT w czasie kiedy Pan Robert Szala skutecznie zapracował na to aby w PT stanął, jak się potem okaże pierwszy pomnik, obelisk poświęcony "Wyklętym" pytałem kiedy ogarniemy współczesnych wyklętych. Oczywiście pomijam tutaj niezręczność słowa bon motu "Wyklęty". Pytałem przez kogo i kiedy. Powoli zastępujemy to słowem "Niezłomny". To taka nasza półniewolnicza pozycja - przejmujemy słowa, znaczenia, mentalność naszego wroga... Więcej. Jak komuna swoich zwalczmy, to w ramach rozpychania się przy żołdach. Niechby. Zwalczamy także tych, którzy nie biorą i nie będą brać żołdu ale... mogliby.

Niezłomny Stanisław jest umoczony naznaczony politycznie przed Jego zwolenników; taka marionetka do pokazywania siebie lepszymi. To jest obciążające; rozumiem, że pan Cukiernik to też wskaże.

Stanisław i wielu innych dzisiejszych niezłomnych to niespalony most po których będziemy mogli przejść...