Skip to main content

Moim zdaniem - seniorzy

portret użytkownika grzegorz
Sejm_RP.jpg

Panie Marszałku! Panie Ministrze! Panie i Panowie Posłowie! Wysoka Izbo! Rząd Prawa i Sprawiedliwości, powiedziałbym, jako jedyny wprowadził kompleksową opiekę nad seniorami, bo jest wzrost emerytur i są programy pomocowe. Tutaj chciałbym się skupić na jednej bardzo ważnej rzeczy. W małych, niedużych miejscowościach głównym problemem jest samotność. Bardzo ważne są programy skierowane do starszych ludzi, żeby ich wyciągnąć z domu, żeby mogli spędzać czas w klubach seniora, w miejscach, gdzie mogliby uprawiać sport.

Z tego miejsca apeluję do pana ministra, byśmy przyjrzeli się tym programom. Jako osoba uczestnicząca w wielu otwarciach takich domów, miejsc, gdzie mogą się spotykać, wiem, że jest duża potrzeba kontynuowania tego typu wsparcia, bo ci ludzie czują się osamotnieni. Przede wszystkim odczuwają brak kontaktu i więzi międzyludzkich, które są czasami o wiele bardziej cenne niż wszystkie inne programy im dedykowane, kiedy możemy się ubrać, możemy wyjść do innego człowieka. Ktoś ładnie powiedział, że życie zaczyna się dla nas po siedemdziesiątce.

Chciałbym, by pan minister zwrócił na to uwagę. Z tego miejsca chcę też podziękować za wszystkie programy, bo one są bezcenne i widzimy je. Dziękuję. (Oklaski)

Poseł Grzegorz Lorek

20 maja 2021

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak