Skip to main content

Macie Państwo wolną chwilę...

portret użytkownika Seneka
polska_flaga01.jpg

...spożytkujmy dobrze tę chwilę w niedzielę!

Wyjątkowe to będą wybory. Zapowiadane w maju z bałamutnych powodów nie mogły się odbyć i wreszcie doczekały się przyzwolenia, wszakże pod warunkiem, że lista kandydatów ulec musi modyfikacji. Zamiast sztandarowej postaci opozycji wystąpić powinien jej dubler bo pierwotnie wytypowany miał nader skromne notowania w rankingach zawodowych przepowiadaczy wyników wszelakich gier, w tym tych najważniejszych bo wyborów Polaków. My wiemy jednak, jak bardzo się niektórzy z nich mylili; szczególnie ci, co rzetelność zawodową za nic sobie mają. Bądżmy zatem spokojni; ta kampania dostarczyła nam wystarczającej wiedzy by podjąć trafną decyzję w niedzielnych wyborach prezydenckich.

Muszę się przyznać Państwu do pewnej ułomności, bo często miałem trudności rozpoznaniu za którą "opcją" opowiada się kandydat na prezydenta. Bywało, że powszechnie inkryminowany obóz rządzący otrzymywał wsparcie opozycji, choć jeszcze wczoraj była ona absolutnie totalna. Tak było z "500 +", tak było z wiekiem emerytalnym i z innym, wołającym o pomstę do Nieba rozdawnictwem ? Trzynasta emerytura, nawet czternasta ? Skąd oni wykopią te pieniądze bo przecież nie zostały zakopane w Zakopanem ...martwili się opozycjoniści totalni? "Pieniędzy po prostu nie ma". Powszechnie krytykowana "nowo mowa" z czasów PRL-u, semantyczne kuriozum, zaczyna święcić triumfy bo wydaje się, ze wcale nie była taka de mode ? Powraca do łask w wielu kwiecistych wypowiedziach liderów tejże opozycji. Wszak wtedy wybudowano wiele szkół i szpitali, które teraz ta władza niszczy. Bo co ? Bo "kręci lody" jak zapowiadała w tv pewna uwiedziona dama? Inna dama, na jakieś demonstracji krzyczy " Dość dyktatury kobiet ". Jeszcze Inna pani, znakomitość literacka o urodzie Polek z PiS-u wypowiada się z przekąsem choć powszechnie wiadomo, że najwięcej witaminy mają Polskie Dziewczyny,To matrix? Sami Państwo widzą jak trudno to wszystko jest ogarnąć rozumem.

Konkludując, jedynym sposobem by dokonać właściwego rozeznania jest potrzebna zbiorowa mądrość Polek i Polaków. Ta jedna jedyna chwila gdy wszyscy, bez wyjątku oddać powinniśmy swój głos na naszego prezydenta. Tylko jeden się sprawdził w działaniu. Pięć lat prezydentury Andrzeja Dudy jest dostateczną jego rekomendacją. Koniecznie Państwo idźcie na wybory!

S e n e k a

24 czerwca 22020

4.2
Ocena: 4.2 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak