Skip to main content
portret użytkownika Rodzina Trybunalska

Wczoraj 19 marca 2009 roku w kościele Matki Bożej Śnieżnej po Mszy św. o godz. 18.00. odbyło się spotkanie zespołu redakcyjnego „Rodziny Trybunalskiej” (M. Lachowicz - Skrzyńska, M. Bremerska, J. Książek, A. Winiarski, P. Masarek) z księdzem Ireneuszem Bocheńskim.

Od dłuższego czasu trwają rozmowy twórców „Rodziny Trybunalskiej” z dziekanem dekanatu piotrkowskiego księdzem Stanisławem Socha. Spotkania mają doprowadzić do wznowienia wydawanej od 8 lat gazety. Niestety odejście z klasztoru O.O. Jezuitów ojca Superiora Andrzeja Lemiesza (właściciela tytułu) spowodowało brak dalszych decyzji co do losu miesięcznika i zawieszenie jego wydawania. Padające różne propozycje, między innymi by „Rodziną” zajęło się Forum Ruchów Katolickich nie doczekało się finalizacji.

Na ostatnim spotkaniu z ks. Dziekanem w dniu 28.02.2009 r. omówiono sprawę opiekuna z ramienia Kościoła jak również sposobu jej wydawania. Propozycję odpowiedzialnego od strony duchowej za gazetę przyjął ksiądz Ireneusz Bocheński rektor kościoła p.w. Matki Bożej Śnieżnej. Na wczorajszym spotkaniu omówiliśmy sposób funkcjonowania gazety. Zaaprobowano pomysł by gazeta była gazetą całego dekanatu piotrkowskiego. Kolportowana jak dotychczas we wszystkich parafiach naszego miasta. Każdy kościół, każda parafia miała by swoje miejsce na ogłoszenia i prezentację. Poza tym mogły by być opisywane wydarzenia społeczne komentowane w duchu Społecznej Nauki Kościoła, informacje z życia Kościoła Lokalnego, z życia naszego miasta oraz wydarzenia kulturalne.

Przedstawione propozycje zostaną w następnym tygodniu w czwartek przedłożone ks. Dziekanowi. Współpracować z nową „Rodziną Trybunalską” będą obecni na spotkaniu Panowie Adam Gaik i Maciej Maciołek. Zachęcamy także innych do współpracy z nami.

Planujemy wznowienie wydania „Rodziny Trybunalskiej” na nadchodzące Święta Wielkanocne.

Piotr Masiarek

20 marca 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: