Skip to main content

Piotrków Trybunalski w Brukseli

portret użytkownika Admin

Historię i dorobek polskiego parlamentaryzmu prezentujemy w Brukseli. Na czterodniowej wystawie „Geneza polskiego parlamentaryzmu” nie zabrakło też akcentów z Piotrkowa - kolebki polskiej demokracji.

Zlokalizowana w gmachu Parlamentu Europejskiego czterodniowa wystawa obejmuje okres od Statutów Wiślicko – Piotrkowskich, po Konstytucję 3 Maja i utworzenie pierwszego ministerstwa oświaty - Komisji Edukacji Narodowej. Mówiąc o polskim parlamentaryzmie, nie sposób pominąć Piotrkowa Trybunalskiego, w którym się narodził. Z tego względu na wystawie będzie obecny również akcent piotrkowski. Wszyscy europosłowie otrzymali - wydaną w cyklu „Biblioteka Piotrków 800” i przetłumaczoną na język angielski - książkę Tadeusza Nowakowskiego „Piotrków w dziejach polskiego parlamentaryzmu”.

Wystawę otworzyła Europoseł Ewa Tomaszewska - inicjatorka wystawy. Wiosną wystawę będzie można obejrzeć w budynku Senatu RP w Warszawie.
Wizyta Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka była też okazją do rozmów na tematy gospodarcze. Prezydent spotkał się z Mariuszem Mielczarkiem dyrektorem Biura Regionalnego Województwa Łódzkiego w Brukseli. Tematem rozmów była sprawa pozyskania środków na modernizację piotrkowskiej oczyszczalni ścieków.

za: www.piotrkow.pl

Geneza polskiego parlamentaryzmu - wystawa w Parlamencie Europejskim w Brukseli w dniach 20-23 stycznia 2009.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Piotrków Trybunalski w Brukseli

portret użytkownika witold k

Informacja umieszczona na stronie UM jest warta szerszego komentarza. Raczej ugłaskana informacja z wizyty w Brukseli wymaga analizy i wniosków. Wykorzystania wszystkim możliwości jakie posiadamy.

Nasz portal raczej unio sceptyczny (lokalny) odnotowuje znaczne zainteresowanie współczesnej Wieży Babel.

Przy okazji...

witold k

Nie ma to jak urząd!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Czy może ktoś mi wyjaśnić, do czego służy Biuro Regionalne Województwa Łódzkiego z siedzibą w Brukseli? Szkoda, że nie ma już PGR-ów, bo gdyby były to dyrektor Biura Regionalnego Województwa Łódzkiego w Brukseli ustalałby (wzorując się na Władysławie Gomułce) wysokość zarobków dojarek w gospodarstwach rolnych powiatu piotrkowskiego i innych powiatów!

Tak tak! Obskubany podatnik lepiej wie co by zrobił z niezrabowaną mu forsą niż urzędnik, który obdarowuje tegoż podatnika unijnymi dotacjami!
Piotr Korzeniowski

Co oprócz wspomnień

Co oprócz wspomnień przywiózł prezydent z Brukseli?

Nadzieje

portret użytkownika witold k
cytuję Leon Stępień

Co oprócz wspomnień przywiózł prezydent z Brukseli?

że ktoś go zapamięta. Wystawa nie trafiona logistycznie. Tyle może kiedyś więcej.
witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.