Skip to main content

Apel radnych do Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego

portret użytkownika PIS
herbPT.svg.png

Panie Prezydencie,

W obecnym roku minie dziesięć lat sprawowana przez Pana urzędu Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Pomni Pana słów, które zostały wypowiedziane przed obeliskiem Żołnierzy Wyklętych w dniu 28 lutego 2016r., apelujemy aby do końca marca br., w rocznicowym miesiącu poświęconym pamięci tych Niezłomnych Bohaterów naszej Ojczyzny, rozebrany został pomnik Żołnierza Polski Ludowej, stojący do tej pory przy Al. 3 Maja w Piotrkowie Trybunalskim. (Pl. Niepodległości).

Mając na względzie pamięć, przywołanych na wymienionej uroczystości Żołnierzy Wyklętych, a także Pana płomienne słowa, by oddać cześć – czujemy, że jesteśmy im winni taki właśnie gest.

Skoro, jak słyszeliśmy, przyznaje się Pan i podziela te wartości, apelujemy o podjęcie działań w celu przeprowadzenia natychmiastowej rozbiórki przedmiotowej budowli, a tym samym oddanie należnego hołdu Żołnierzom Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Grzegorz Lorek
Piotr Gajda
Łukasz Janik
Sławomir Dajcz
Krzysztof Kozłowski
Wiesława Olejnik

2 marca 2016

3.857145
Ocena: 3.9 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Spytajcie o to Weteranów, Żołnierzy Konsp. Wojska Polskiego

portret użytkownika Marek

Szanowni Panowie
W Piotrkowie jest bardzo dużo sposobów upamiętnienia wszystkich, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Nie proponujcie niszczenia, jako "Sposobu upamiętnienia".
TO JEST TYLKO POSĄG. Gdy w latach 60-tych przechodziłem obok w drodze do szkoły, posąg nie budził u mnie żadnych skojarzeń komunistycznych. Lubiłem na niego patrzeć. Spytajcie Żołnierzy, czy chcieliby zniszczenia tego posągu. Nie postępujcie jak barbarzyńcy w innych krajach.
Mamy dosyć niszczenia. Na budynku "Szkół Gabor", przy tej samej ulicy, była tablica upamiętniająca pierwszą szkołę z językiem polskim pod zaborem rosyjskim. Był to sukces strajków młodzieży piotrkowskiej w 1905 r. Czemu nie zajmiecie się sprawą zniknięcia tej tablicy?
Czy wykroczeniem tym zajęły się właściwe organa ścigania? Tak (na moje powiadomienie) ale zupełnie nieskutecznie. BRAK KLIMATU W PIOTRKOWIE !!
M.J. T.P.S. ( 1964-69 r)

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.