Skip to main content

Upamiętnienie Księdza Jana w prezntacji

Ks. Jan Umiński

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Nazywam się Adam Miśkiewicz. Zostałem finalistą ogólnopolskiego konkursu olimpiada Solidarności (http://olimpiadasolidarnosci.pl/). W finale uczestników- po 3 najlepsze osoby z województwa czeka zaprezentowanie przed Jury finałowym w Warszawie prezentacji. Temat zadania:
Wskażcie i zainteresujcie innych jednym z bohaterów związanych z historią lat 1970- 1990, który według Was zasługuje na szczególne uznanie i pamięć historyczną. Uzasadnijcie swój wybór.
Jako Piotrkowianin bardzo mi zależało, aby była to osoba związana z moim miastem. Chcemy zrobić prezentację w formie filmu na temat Księdza Jana- jego życiu, dokonaniach, ciekawostkach, etc.
Czasu jest bardzo niewiele- do 13 chcemy mieć już wszystkie materiały.
Gorąca prośba do wszystkich związanych mniej lub bardziej z księdzem- jeśli ktoś może prosimy o pomoc- wywiad, zdjęcia, dokumenty, wskazówki z kim i gdzie się kontaktować.

Mój nr kontaktowy: 692901614
Serdecznie pozdrawiam
Adam Miśkiewicz

27 kwietnia 2015

4.2
Ocena: 4.2 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak

Witam

Cieszę się, że jest z nami ktoś tak młody. Świeża krew na tym portalu jest bardzo potrzebna. Mam nadzieję, że ktoś się do Ciebie (pozwalam sobie mówić po imieniu ) zgłosi.
Życzę powodzenia i czekam na Twoje wpisy.
Pozdrawiam -Ania

Zapraszamy do współpracy

portret użytkownika Admin
cytuję Anna L

Cieszę się, że jest z nami ktoś tak młody. Świeża krew na tym portalu jest bardzo potrzebna. Mam nadzieję, że ktoś się do Ciebie (pozwalam sobie mówić po imieniu ) zgłosi.
Życzę powodzenia i czekam na Twoje wpisy.
Pozdrawiam -Ania

Zapraszamy do współpracy

Polecam kontakt

portret użytkownika ryszard l

W Sulejowie (najprawdopodobniej posesja nr 1 ) na ul. Ks. Jana Umińskiego - odchodząca od ul. Cmentarnej w kierunku parafialnej plebani - można spotkać w przyległym zabudowaniu emerytowanego kościelnego i jego żonę, którzy dysponują ciekawymi dokumentami i jeszcze ciekawszymi wspomnieniami z okresu pobytu w tutejszym kościele p.w. św. Floriana na Podkurnędzu, gdzie ta patriotyczno - religijna aktywność się toczyła. To ta obrona solidarnościowego ducha w Narodzie i głośne, odważne upominanie się o prawdę stało się przyczyną represji stosowanych przez funkcjonariuszy na ulicy szkolnej w Piotrkowie.
Dlatego warto wybrać się do tych osób w podeszłym wieku, bo można ocalić od zapomnienia te bliżej nam nieznane, a piękne sytuacje z życiorysu księdza Jana ukazujące Jego piękną, serdeczną postawę. To oni przechowują jak relikwie materiały związane z ks. Janem i było mi żal, że nie dysponowałem wystarczającym czasem, aby wysłuchać tych licznych ciekawych wątków, którymi tak żywo dzielili się w serdecznej rozmowie.
My Piotrkowianie znamy jego płomienne kazania, a ci państwo towarzyszyli księdzu na co dzień we wszystkich problemach o których nawet nie mówił, bo dla niego ważna była sprawa której służył i nie skupiał się na swojej osobie.

dziękuję Panie Ryszardzie

dziękuję Panie Ryszardzie

Pamięć

portret użytkownika witold k

A cóż to za czort. Do czego służy ta aplikacja - darmowa aplikacja. Okazuje się, że rzekomo darmowe reklamy np. na smartfony nie są darmowe ponieważ tak są zrobione, że zużywają więcej energii – szybciej zużywają akumulatory...

Pamięć (po pierwsze jest towarem!) niestety, jest uformowana przez historyków posługujących się naukowym warsztatem. -Jest bezideowo zimna, pusta. Pamięć żywa; nie zadokumentowana, trudna do ogarnięcia, często pełni rolę darmowej promocji podklejających się pod nią. Co zrobić w celu pogodzenia tych dwóch stron tego samego medalu.

Dopilnować, wspomagać tych, którzy chcieliby czerpać - zużywać akumulatory, aby po pierwsze dogłębnie poznali, w naszym wypadku postać księdza Jana Umińskiego. Następnie tak uformowani podjęli żywą aktywną codzienną pracę, która pokaże Postać i poniesie jej główne przymioty, osiągnięcia; dostosuje je do współczesnych potrzeb i obowiązków. Tak jak to robił ksiądz Jan Umiński.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.