Skip to main content

Nasza korespondencja: Radni Rady Miejskiej

portret użytkownika Admin
Pilecki.jpg

Piotrków Trybunalski, dnia 16.02.2015 r.

Szanowna Pani/Szanowny Pan
Radna/Radny Rady Miasta
Piotrkowa Trybunalskiego

Komitet Organizacyjny cyklu wydarzeń "Piotrków Trybunalski - Pileckiemu 2015" zwraca się z uprzejmą prośbą o finansowe wsparcie organizacji marszu oraz zaplanowanych imprez towarzyszących. Poszukujemy firm, instytucji i osób prywatnych, które pomogą nam zrealizować to ważne przedsięwzięcie przybliżające postać pułkownika Witolda Pileckiego. Pułkownik Witold Pilecki, uczestnik wojny polsko – bolszewickiej i konspiracji antyhitlerowskiej pozwolił się uwięzić w obozie koncentracyjnym Auschwitz, skąd przesyłane były na Zachód jego raporty. Po udanej ucieczce z obozu trafił do Armii Andersa. W powojennej Polsce został aresztowany przez UB, a po brutalnym śledztwie zamordowany.

Celem naszych działań jest przypominanie działalności i popularyzowanie bohaterskiej postaci Witolda Pileckiego wśród mieszkańców naszego regionu. Tegoroczny marsz oraz imprezy towarzyszące będą kolejną próbą przywracania pamięci o "niezłomnym" żołnierzu - symbolu oporu przeciw systemom totalitarnym.

Komitet Organizacyjny " Piotrków Trybunalski - Pileckiemu 2015" zaprasza wszystkie zainteresowane współpracą z nami osoby, firmy i instytucje do włączenia się w organizację tego przedsięwzięcia. Przede wszystkim gorąco liczymy na Państwa wsparcie, które pozwoli zrealizować założone cele projektu, albowiem nasze siły i środki są niewystarczające. Wierzymy jednocześnie, że udział w tym wydarzeniu będzie dla Państwa wspaniałą promocją i reklamą poprzez prezentację logo na ulotkach informacyjnych, plakatach dotyczących Marszu Pileckiego i wydarzeń towarzyszących. Zgromadzone przez nas środki finansowe, dotacje i darowizny zostaną przeznaczone na:

 • koncert patriotyczny „ Podziemna Armia Powraca” w wykonaniu: Jerzego Zelnika, Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka;
 • konkurs plastyczny dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów „ Piotrków – Pileckiemu”;
 • wystawę poświęconą Witoldowi Pileckiemu;
 • wykłady, odczyty;
 • banery okolicznościowe, plakaty;
 • ekspozycję umundurowania i broni przez Jednostkę Strzelecką 2036 Paradyż;
 • reklamę w radio i prasie.

  Wierzymy, że pomoc Państwa umożliwi zrealizowanie zamierzonych inicjatyw i będzie wkładem m.in. w rozwój i edukację młodego pokolenia.

  Więcej informacji na temat organizacji Piotrków Pileckiemu 2015 można znaleźć na stronie www.marsz.trybunalscy.pl, www.klubygp.pl.

  Zapraszamy do współpracy
  Z wyrazami szacunku
  Moderator
  Witold Kowalczyk

  Dane Kontaktowe:
  ul. Słowackiego 20 (II piętro)
  Tel. 792 237 403
  e-mail: piotrkow.pileckiemu@gmail.com

  12 lutego 2015

 • 0
  Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
  Twoja ocena: Brak