Skip to main content

Prosimy każdego o systematyczną pomoc

portret użytkownika Koło Przyjaciół Radia Maryja

Komunikat o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Założyciela i Dyrektora Radia Maryja.

Kochana Rodzino Radia Maryja, słuchacze Radia Maryja i widzowie Telewizji Trwam!

Zwracam się do wszystkich z bardzo delikatną prośbą. W ostatnich miesiącach znacznie spadła ilość ofiar na nasze media, które tylko Wy utrzymujecie, nasi Słuchacze, Telewidzowie. Jesteście świadomi, jak ważne dla ewangelizacji i wolnego słowa są katolickie i polskie media.

Koszt utrzymania miesięcznego tylko pobytu w eterze Radia Maryja i Telewizji Trwam to ponad 2,5 mln zł. To jest bardzo dużo. Jednak czy to jest dużo dla milionów?

Z badania Europejskiego Instytutu Studiów i Analiz wynika, że Telewizję Trwam z różną częstotliwością ogląda przynajmniej 10 mln 800 tys. widzów powyżej 15. roku życia. Codziennie ogląda tę telewizję ponad 6 mln 615 tys. 675 osób. Ankietowanym zadano pytanie: „Czy oglądasz Telewizję Trwam codziennie?”.

Prosimy każdego o systematyczną pomoc. Choćby nawet odmawiając sobie miesięcznie paczki papierosów czy czegoś innego. Wtedy damy radę, jeśli chociaż tylko taką ofiarę złożycie na te dzieła. Sprawa jest bardzo poważna. Liczymy na zrozumienie. Prosimy też o modlitwę i tę przyrzekamy. Od każdego zależy, czy te dzieła będą istnieć.

A może warto sobie zrobić rachunek sumienia: Czy nie spycham tego na kogoś innego? Czy czuję odpowiedzialność za te dzieła? To jest wielka wartość dla Polski, dla Kościoła w Polsce, dla Polaków w Polsce i poza Polską.

A więc Rodacy, Polacy – prosimy. Resztę dopowiedzcie sobie sami.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Założyciel i Dyrektor Radia Maryja

4
Ocena: 4 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak

Przywróciłem

portret użytkownika witold k

Przywróciłem cykliczny przelew

regularna ofiara

portret użytkownika Marcin P.

Apel, którego można wysłuchać na antenie jedynego katolickiego radia w Polsce, nie powinien pozostać bez odpowiedzi. Nie powinien mieć w ogóle miejsca. Radio które nie jest na pasku "elyty", radio służące Bogu i Ojczyźnie powinno być odpowiednio przez nas Katolików, Polaków wspierane, zarówno modlitwą jak i ofiarą, systematyczną!

I nie mówię w tym miejscu o dużych kwotach, niech każdy z nas przekaże tyle ile może: 5, 10, 20 zł, ważne aby była to regularna ofiara.

Tak na marginesie.
Już kilkukrotnie słyszałem apele o. dr Tadeusza Rydzyka dotyczące transmisji miesięcznic smoleńskich na antenach Radia Maryja i TV Trwam, przykro słuchać. Mam nadzieję, że niektórym da to do myślenia, skłoni do rachunku sumienia....

Popieram

portret użytkownika Anna L

Wpłacam regularnie, Mama mi to radio pokazała i jestem Jej za to bardzo wdzięczna ...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.