Skip to main content

W kierownictwie bez zmian - nowy układ w Radzie Miasta

portret użytkownika Sergiusz S
herbPT.svg.png

W dniu dzisiejszym tj 01.12.2014r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Miasta. Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez radnych oraz prezydenta Krzysztofa Chojniaka. Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego i wice przewodniczących Rady Miasta.


W głosowaniu nad tym wyborem wzięły udział tylko dwa kluby: Razem Dla Piotrkowa oraz Klub Radnych SLD, razem 13 radnych. Zgodnie ze scenariuszem przewodniczącym Rady Miasta został Marian Błaszczyński 13 głosów na 13 glosujących. Wice przewodniczącymi zostali: Bronisław Brylski SLD i Rafał Czajka Razem Dla Piotrkowa obaj uzyskali 13 głosów na 13 możliwych.

Głosowanie wskazuje na zawiązanie koalicji Razem Dla Piotrkowa oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ciekawostką dla zainteresowanych może być poparcie dla koalicji udzielone przez przewodniczącego Koła Radia Maryja z klubu Radnych Razem Dla Piotrkowa Lecha Kaźmierczaka (nomen omen członka Prawa i Sprawiedliwości). Zastanowienie budzi brak osób duchownych na rozpoczęciu nowej kadencji Rady. Na tym sesja została zakończona.

Sergiusz

1 grudnia 2014

5
Ocena: 5 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak

To dobrze

portret użytkownika witold k

To dobrze. Jeśli SLD chciał i to zrobił - spełnił rolę przyzwoitki... trzeba to trzymać choćby się wycofali (wyrzucili radnych z partii). Maniutek w niedługim czasie rozwali kolejnego swego koalicjanta. Dwóch już przerobił. Trzeci, to już resztka postkomuny... coś za długo stroniła (oficjalnie) od owego maniutka. (przyzwolenie na mącenie...).

PROM, to już wskazywałem, powinien zjeść własny ogon i jest na dobrej drodze. Pozostaje sprawa radnych, którzy pomogli w dniu dzisiejszym zafunkcjonować układowi, który wbrew pozorom trwa do 1994 roku. Żeby to zrozumieć trzeba by wrócić do lustracji na dole. Co do radnych. No, kilku powinno opuścić klub "Razem dla Piotrkowa" tu uwaga z zachowaniem powstałego dziś układu. Układ według mnie powinien trwać 4 lata. Nie ma co się nad nimi litować. Zapewniam. Zebrali już wcześniej: milicjantów, żołnierzy LWP z całym ich wyposażeniem, teraz PZPR doszlusował.

Dla RM nareszcie, powstał czas na pokazanie jej ustawowej roli. Jak to zrobić skoro szefem jest zatajony komuszek Marian Be. To proste. Wolne media: trybunalscy.pl; na bieżąco info z tego co robią radni jak z kim i kto to torpeduje. Możemy w niedługim czasie uzyskać niespotykane wcześniej poparcie piotrkowian. Radni opozycyjni mogą zawłaszczyć autorytet lokalnego uchwałodawcy - parlamnetu. Trzeba tylko ruszyć pupy. A to może być problem. Całe to hasanie maniutka to fakt, że w RM nie było radnych... jeno rondla opróżniacze... Mam nadzieję, że tym razem będzie lepiej - maksymalna współpraca z ośrodkami poza mandatowymi.

To naprawdę dobry czas rehabilitujący zmarnowane lata. Klub radnych PiS już ma u nas grupę roboczą proszę niech zaprosi resztę radnych tych z PO i tych którzy opuszczą PROM. Jeśli zaproponują kierownictwo komisji - brać.

Dla porządku, można by poinformować podatników, jakich warunków nie spełnił obóz prezydencki (PROM), że nie powstała współpraca z PiS. Dowiemy się w ten sposób o pozycji SLD - na pewno ministrant Miller się ucieszy.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.