W niedzielę, 28 września na terenie Parku Jana Pawła II w Piotrkowie odbędą się obchody Światowego Dnia Serca. Tego dnia mieszkańcy miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz konsultacji lekarskich. Na miejscu nie zabraknie przedstawicieli kampanii „Ciśnienie na życie”, którzy nie tylko zmierzą ciśnienie tętnicze krwi ale także sprawdzą wiek serca każdej zainteresowanej osoby.
Organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie” od 2012 roku zachęcają Polaków do podjęcia profilaktyki związanej z chorobami układu sercowo-naczyniowego oraz zmiany stylu życia na zdrowszy. Jednym z celów akcji jest wsparcie obchodów Światowego Dnia Serca, w związku z tym na wydarzeniu nie zabraknie jej przedstawicieli.
Każdy, kto 28 września pojawi się na terenie Parku Jana Pawła II, będzie mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, ale także dzięki innowacyjnej aplikacji sprawdzić swój wiek serca. W specjalnie przystosowanym namiocie kampanii „Ciśnienie na życie” będzie czekał wykwalifikowany personel medyczny, który nie tylko dokona pomiarów, ale także udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia.
Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość - wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył nadciśnienie tętnicze, cukrzycę czy hipercholesterolemię. Obniżeniu wieku serca sprzyja pozbycie się otyłości poprzez stosowanie zdrowej diety, rzucenie palenia i zwiększenie aktywności fizycznej.
- Zapraszamy do rozmowy o sercu i profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, do oceny ryzyka zachorowania, ale także do pomiarów ciśnienia te osoby, które na co dzień nie poświęcają wiele czasu na profilaktykę chorób układu krwionośnego. A to przecież regularne pomiary ciśnienia tętniczego krwi są podstawą wczesnego rozpoznania oraz prawidłowego i skutecznego leczenia nadciśnienia tętniczego, a także szansą uniknięcia zagrażających życiu powikłań, jakimi są tętniaki aorty, udary czy zawał serca – mówi prof. Marian Zembala, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, opiekun merytoryczny kampanii „Ciśnienie na życie”."
- Zaloguj się lub Zarejestruj by móc dodać komentarz
- Kalendarz