Skip to main content

Jarosław Brózda kandydatem na prezydenta Bełchatowa

portret użytkownika Robert Rudnicki

Jarosław Brózda, starosta bełchatowski w latach 2006-2010, ogłosił swój start w jesiennych wyborach samorządowych na urząd prezydenta Bełchatowa. Będzie kandydatem niezależnym, popieranym przez Społeczną Inicjatywę Patriotyczną „RAZEM”.

O poparciu Społecznej Inicjatywy Patriotycznej „RAZEM” dla Jarosława Brózdy zdecydowały trzy aspekty. Po pierwsze charakter, uczciwość, transparentność, młody wiek i wartości rodzinne, które są dla niego najważniejsze. Po drugie wykształcenie, jest magistrem politologii z dyplomem Uniwersytetu Warszawskiego oraz ukończonymi podyplomowymi studiami europejskimi na Uniwersytecie Łódzkim. Obecnie jest także nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach Filia w Piotrkowie. Po trzecie zaś doświadczenie, bo już od młodego wieku działał w organizacjach patriotycznych typu Federacja Młodzieży Walczącej, czy Niezależny Ruch Solidarność Młodych. Był asystentem u ministra Jerzego Kropiwnickiego w Rządowym Centrum Studiów Strategicznych w Warszawie, rzecznikiem prezydenta Bełchatowa, dyrektorem Wydziału Skarbu w Urzędzie Miasta Bełchatowa i wreszcie w latach 2006-2010 starostą bełchatowskim.

Jarosław Brózda jest także propagatorem historii Naszej Ojczyzny. Dba w szczególny sposób o pamięć o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski. Był wnioskodawcą i inicjatorem przyznania Śp. Prezydentowi Ryszardowi Kaczorowskiemu tytułu „Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego”. Jest to jedyny taki tytuł nadany przez samorząd powiatowy w Polsce. Obecnie jest prezesem Społecznej Inicjatywy Patriotycznej „RAZEM” w Bełchatowie, która ma celu podtrzymywanie patriotyzmu, wartości chrześcijańskich, tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, europejskiej i obywatelskiej wśród mieszkańców Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego.

Robert

20 czerwca 2014

2.6
Ocena: 2.6 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak