Skip to main content

Stręczyciele w natarciu

Czyżby Polska stawała się krajem stręczycieli? Chyba tak... Dodam tylko, że stręczyciele ci rozplenili się zwłaszcza w tzw. elitkach intelektualno-ekonomicznych III RP. Pojawiły się wśród nich nawet kobiety. Czymże zajmują się ci osobnicy? Ano stręczą nam od jakiegoś czasu, że w 2012 roku Polska powinna wejść do strefy euro. Wspomniałem o kobietach, bowiem do grona stręczycieli przystąpiła niedawno pani profesor Jadwiga Staniszkis. Zagajana przez dziennikarkę TVN 24 (niektórzy twierdzą, że to WSI 24, ale to oczywiście tylko żart i to wyjątkowo nie na miejscu...), co Polska powinna zrobić w obliczu kryzysu światowego, pani profesor bez wahania odpowiada, że powinniśmy jak najszybciej przyjąć euro. Euro, jako remedium na wszystkie nasze bolączki. Jak widać, nie dość, że osaczeni jesteśmy przez stręczycieli to jeszcze na dodatek stręczycieli-fetyszystów. Euro nowym fetyszem!
Czytam właśnie w "Rzeczypospolitej" z 15 listopada, że "Strefa euro oficjalnie w recesji". Dla naszych stręczycieli-fetyszystów tego typu nowiny raczej nie mają znaczenia. Euro i koniec! Ale właściwie po co nam to euro?...

Nietrudno się domyśleć... Polacy od lat poddawani są zmasowanej propagandzie prounijnej. Unia Europejska miała być dla nas wybawieniem, i by "naszym dzieciom żyło się lepiej". Jednak za tą zmasowaną propagandą składającą się ze słodkich sloganów, kryje się cały czas wizja stworzenia jednego superpaństwa, z jedną konstytucją, z jednym rządem, z jednym prezydentem, no i z jedną walutą. Dzisiejsze unijne superpaństwo byłoby państwem socjalistycznym, oczywiście z jakąś formą prywatnej własności, bo etatyzm musi się czymś karmić. Bardziej zatem przypominałaby Niemcy za rządów Adolfa Hitlera, aniżeli Związek Sowiecki. Prywatna przedsiębiorczość zostałaby zwasalizowana przez biurokrację, a właściciele firm staliby się tak naprawdę niewolnikami wszechwładnego państwa. Dlatego takiej Unii trzeba się sprzeciwiać. Trzeba się sprzeciwiać stręczycielom-fetyszystom, którzy stręczą nam obecnie euro, wiedząc dobrze (przynajmniej niektórzy), że euro samo w sobie nie tworzy bogactwa ani dobrobytu. Euro potrzebne jest tylko po to, by zrobić kolejny krok na drodze do superpaństwa.

Ostatnio w telewizorze zobaczyłem, podczas konferencji prasowej, kolejnego stręczyciela-fetyszystę. Mówił coś o globalizacji, że trzeba iść z prądem, że świat się globalizuje, że trzeba tworzyć jedno państwo unijne, bo inaczej zostaniemy w tyle, że "nie chcem ale muszem"... itp. Gdy patrzyłem na niego, w jaki sposób się zachowuje, jak mówi, jaki podnosi dumnie głowę, jak zadziera nos przyozdobiony siwymi już wąsami, jak wzrokiem wizjonera sięga w nieznane, ujrzałem mędrca... Gdy jednak ktoś po chwili zapytał o Cenckiewicza i Gontarczyka, i gdy zobaczyłem jak zaczyna się trząść, miotać... Zresztą, spuśćmy nad tym mędrcem zasłonę milczenia...

Paweł Sztąberek http://www.kapitalizm.republika.pl

1 grudnia 2008

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Mędrzec od zawsze umiał zarabiać!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Witam! Ostatnio "ożył" SB-ek, który "nie skaperował" Lecha Wałęsy na TW, ale "zasponsorował" go (kierując się porywem serca) w latach 70-tych XX wieku, skromną sumką 1500 zł!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski"

Nieznane karty historii

portret użytkownika witold k
cytuję Piotr Korzeniowski

Witam! ostatnio "ożył" SB-ek, który "nie skaperował" Lecha Wałęsy na TW, ale "za sponsorował" go (kierując się porywem serca) w latach 70-tych XX wieku, skromną sumką 1500 zł!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski"

Chcę w tym miejscu powtórzyć... w tamtym czasie działałem w tzw. Grupie Roboczej NSZZ"S" politycznej alternatywie do, jak by to dziś powiedzieć - "michnikowszczyzny".

Lech Wałęsa czerpał siły z osobistej złości by nie napisać dosadniej - do Liderów Solidarności, którzy ważyli się robić swoje... Pokazać, że nie tylko... późniejsze: ROAD, UW czy PO ma na służbie Polskę. A robili to co robili, z przyzwolenia LW.

Stręczyciele, ci starsi, wszystko podzelują, co by opóźniło publikacje ich czynów... a, że sytuacja finansowa podbitej kolonii jest oczywista no to... liczą, że jeszcze na tym zarobią.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.