Skip to main content

Wieczór Patriotyczny z "babcią Jóźią"

wieczor2012.JPG

Około dwustu osób wzięło udział w piątkowym Wieczorze Patriotycznym z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który z inicjatywy posła Roberta Telusa odbył się w opoczyńskim kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Wśród gości znaleźli się między innymi senator RP Grzegorz Wojciechowski, starosta opoczyński Jan Wieruszewski, przewodniczący Rady Powiatu Marek Ksyta a także delegacja Jednostki Strzeleckiej 2036 im. OP „Błysk” z Paradyża.
Spotkanie rozpoczęło się krótką prezentacją multimedialną obrazującą polską drogę do niepodległości. Po niej zaprezentowały się dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Opocznie, śpiewając pieśni patriotyczne. Publiczności szczególnie przypadła do gustu ośmioletnia Natalka Badura, która w przepiękny sposób wykonała między innymi utwór „Modlitwa” Bułata Okudżawy z gitarowym akompaniamentem Bartka Kurowskiego. Wokalnie zaprezentowali się także laureaci IX Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej Katarzyna Wach i Patryk Białecki z Paradyża oraz wspomniany już Bartłomiej Kurowski.
Gościem specjalnym spotkania i gwiazdą wieczoru, jak śmiało można o niej powiedzieć, była jednak aktorka Katarzyna Łaniewska. Popularna „babcia Jóźia” z serialu „Plebania” i programu „Ziarno” zachwyciła wszystkich przeszło półgodzinnym recitalem poetyckim. Za swój występ otrzymała owację na stojąco a na sali zabrzmiało głośne „Sto lat” w wykonaniu muzykujących dzieci i wszystkich gości.
Tradycyjnie już Wieczór Patriotyczny zakończył się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych w towarzystwie dzieci z klasy III „B” ZSS nr 3 w Opocznie – członków opoczyńskiego zespołu flażoletowego. Patriotyczny nastrój i świetna zabawa udzieliła się wszystkim a „babcia Jóźia” zatańczyła nawet z posłem Telusem opoczyńską poleczkę.

Biuro Poselskie
Posła na Sejm RP
Roberta Telusa
www.telusrobert.pl

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Brawo i gratuluję! Pani

Brawo i gratuluję! Pani Łaniewska to patriotka i dlatego w rzekomo wolnej Polsce zdjęto z ekranów film "Plebania". "Babcia Józia" to była wspaniała postać w filmie, ale postać zbyt prawa jak na dzisiejsze czasy.
Monika

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.