Skip to main content

Słowo Gospodarza

Ogólnopolska Akcja „Przypomnijmy o Rotmistrzu” dotarła w tym roku do nas, przed kościół Najświętszego Serca Jezusowego. Jako gospodarz tego miejsca witam wszystkich tu obecnych. To dobrze, że w historię naszej parafii wpisuje się idea Marszu dla Rotmistrza Witolda Pileckiego .

Wypada mi powitać uczestników Marszu, jego organizatorów, bez których Marsz nie mógłby się odbyć. Stosowne osoby i urzędy, wszystkich tych, których społeczna czy polityczna ranga w naszym miejskim, samorządowym środowisku, dodaje dodatkowej wartości.

Idea Marszu wyrażana w słowach mówiących o tym, że marsz jest przedsięwzięciem obywatelskim – niekomercyjnym, niepolitycznym nie pozwala na szczególną formę przedstawiania tej czy innej ważnej osoby przyczyniającej się do zrealizowania Marszu dla Rotmistrza.

Jest w tym pewien sens do którego przychodzi mi dostosować się. Witam zatem wszystkich bez wyjątku czy formy zaangażowania się w to, że ta piękna ważna inicjatywa rozwija się, trwa i trwać ma...

To prawda potrzebujemy wzorów do naśladowania, pracy u podstaw wyrażonej w formie wolontariatu nie komercji, która często formatowana poprawnością, doprowadza do zamieszania idei wartości czy celów.

Jerzy Grodzki - proboszcz

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak