Skip to main content

30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego - spotkanie pod willą Jaruzelskiego

portret użytkownika Józef Wieczorek

30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego
http://www.facebook.com/event.php?eid=287874797919064

Termin 12 grudnia o 23:30 - 13 grudnia o 01:00

Lokalizacja Warszawa, ul.Ikara 5, willa Wojciecha Jaruzelskiego

13 grudnia 2011 roku upłynie 30 lat od chwili, gdy komuniści, na czele z Wojciechem Jaruzelskim, gwałcąc obowiązujące prawo, wprowadzili stan wojenny. Zdławiono w ten sposób dążenia wolnościowe Narodu Polskiego wyrażone w wielkim zrywie Solidarności. W wyniku działań komunistycznego aparatu terroru zamordowano w stanie wojennym blisko 150 osób, zdelegalizowano NSZZ Solidarność, aresztowano i pozbawiono wolności ponad 10 tysięcy działaczy opozycji, wzmożono działania aparatu bezpieczeństwa i cenzury.

Mimo upływu ponad ćwierćwiecza osoby odpowiedzialne za gwałt zadany wówczas Narodowi, nie poniosły żadnej odpowiedzialności, a większość działań przestępczych komunistycznego aparatu bezpieczeństwa nie znalazła finału w sądach wolnej Polski.

Dlatego też od prawie 20 lat w nocy z 12 na 13 grudnia spotykamy się pod willą autora stanu wojennego - Wojciecha Jaruzelskiego, aby protestować przeciwko nierozliczonym i nieosądzonym zbrodniom tamtego czasu oraz aby uczcić pamięć wszystkich ofiar stanu wojennego.

Również i w tym roku Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Stanu Wojennego, zrzeszający zarówno działaczy opozycji niepodległościowej, jak i młode pokolenie, zaprasza do udziału w manifestacji pod willą Wojciecha Jaruzelskiego w Warszawie przy ul. Ikara 5. Spotkajmy się już o godz. 23.30 w nocy z 12 na 13 grudnia. Weźmy ze sobą znicze – dowód pamięci o ofiarach zamordowanych przez komunistów. Bądźmy razem i razem domagajmy się osądzenia zbrodni komunistycznych i uhonorowania ofiar stanu wojennego.

Zło i kłamstwo nie mogą być elementem życia publicznego!
Dobro i prawda muszą zwyciężyć!

Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Stanu Wojennego
=================================

Tak było rok temu:

Noc 13 grudnia 2010 r. pod willą Jaruzelskiego w Warszawie
http://blogjw.wordpress.com/2010/12/13/noc-13-grudnia-2010-r-pod-willa-j...

Krakowianie pod willą Jaruzelskiego w 29 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
http://krakjw.wordpress.com/2010/12/13/krakowianie-pod-willa-jaruzelskie...

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak