Skip to main content

Nasz Kolega, Przyjaciel, odszedł do Pana

portret użytkownika Piotr M.
JK

W dniu dzisiejszym (17 sierpnia 2011) odszedł do Domu Ojca nasz Kolega Jan Książek.
Wieczny odpoczynek racz mu dać miłosierny Panie!

aktualizacja 18.08.2011:
Uroczystości Żałobne odbędą się w dniu 20.08.2011r. (sobota) o godzinie 11.30 w Kaplicy Cmentarnej.

Kolega Jan Książek był Autorem naszego portalu.
Był moim starszym Kolegą w pracy i Związku Zawodowym, serdecznym, pełnym ciepła i chrześcijańskiego ducha.
Odszedł dobry człowiek...
Był także znanym esperantystą (dostałem od niego książkę do nauki tego języka) jak i pasjonatem krótkofalarstwa.
Spieszmy się kochać ludzi - tak prędko odchodzą...
Jako człowiek wierzący w życie wieczne nie umiem powiedzieć "żegnaj". Raczej: "do zobaczenia Panie Janku w Domu Ojca".

Piotr Majcher

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Jeśli mówię o...

portret użytkownika witold k

Jeśli mówię o współczesnych "cichociemnych" tych nieznanych solidarnościowcach, których nie ma na ubeckich indeksach a bez których ci z indeksów wiele by nie zdziałali to mówię także o Śp. Janku Książku.

witold k

Cześć Jego pamięci !

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Będę się za Niego modlił !
Piotr Korzeniowski

Jasio Książek to jeden z

Jasio Książek to jeden z najuczciwszych Piotrkowian. Był również członkiem Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, redaktorem "Rodziny Trybunalskiej", poetą a nade wszystko uczciwym człowiekiem. To także członek partii Prawo i Sprawiedliwość. Jego cierpienie i śmierć niech przyniosą obfite owoce naszemu miastu, naszej Ojczyźnie. Był to wspaniały Polak i wielki patriota dla którego nie była ważna kariera, pieniądze. Wyznawał zasadę: nie ważne mieć ale być. Cześć Jego pamięci! Żyj Janku w pokoju!
Monika

Śp. Jan Książek

Przeszedł do wieczności

portret użytkownika ryszard l

Jasiu przeszedł do wieczności - ten który ożywiał nasze martwe postawy.
Ale tutaj w obliczu Zmartwychwstałego, Miłosiernego Chrystusa łączy nas nierozerwalnie wiara w świętych obcowanie, a te dobre dzieła w których uczestniczył - mają orędownika
Ś.P. Janek Książek to osoba o której wypada pamiętać właśnie tutaj w Piotrkowie, gdzie jego cicha i w całej pełni zaangażowana postawa tworzyła nową jakość życia i działania.
Jego merytoryczne myślenie i działanie wspierało liczne incjatywy społeczne i religine.
Był obecny przy tworzeniu się Forum Ruchów Katolickich – współtworzył sekcję massmedów dla komunikacji społecznej.
Uczestniczył w redagowaniu gazet parafialnych i ogólnopiotrkowskich takich jak: Widoki Trybunalskie (nieistniejąca), Rodzina Trybunalska (nieistniejąca) i innych, a także w tym internetowym portalu trybunalscy.pl
Swoimi zdjęciami pokazywał miejsca, które warto odwiedzić, wydarzenia w których warto brać udział.
Nie narzucał się, a każdemu dawał z siebie, odkrywał i ukazywał to co ważne, to co godne jest uwagi i naszej refleksji.
Poprzez swoje liczne talenty poruszał i uaktywniał Piotrkowian do budowania lepszego jutra dzisiaj w tym trudnym dla Polski okresie. To on pamiętał zawsze o ważnych sprawach społecznych i religijnych dziejących się w Polsce, ale także w Piotrkowie.
Z wielkim zamiłowaniem angażował się we wpólnoty przyparafialne, ale i obywatelskie, gdzie ukazywał swoją bezinteresowną, oddaną służbę ważnym sprawom w trosce o dobro wspólne.
Zawsze pamiętać będziemy o czynnym zaangażowaniu i poświęceniu Janka, a Jego osoba zostanie w naszych sercach i w naszej modlitwie.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...
Ryszard Łopaciński

do Janka

śp. Janek Książek był poetą. Jakby przeczuwając, że jego walka z chorobą może się nie powieść, postanowił zostawić nam żyjącym ślad swojej pracy twórczej. Chciał wydać jak najszybciej zbiór swojej poezji, którą tworzył już jako człowiek dojrzały. W związku z tym poczynił daleko idące przygotowania i książka jest już gotowa do druku. Ta poezja miała być zaprezentowana na jubileuszu Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej w Łodzi. Niestety śmierć była szybsza a Janek odszedł do Pana. Wierzę jednak że będziemy się zachwycać jego poezją, wiarą, patriotyzmem, postawą wobec ludzi. Tomik poezji zostanie z pewnością wkrótce wydany przy naszym wspólnym wysiłku.

Drogi Janku, dziękuję ci za twoją pracę na rzecz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, za pracę w redakcji "Rodzina Trybunalska", za twoje cenne uwagi i za wszystko dobro, które po sobie zostawiłeś. Dziękuję Opatrzności Bożej, że postawiła na mojej drodze tak wspaniałego i dobrego człowieka.Cześć jego pamięci! Żyj w pokoju!

Piotr Masiarek

Odszedł Kolega znakomity esperantysta

Kilka refleksji po odejściu Kolegi-esperantysty. Poznałem Go kilkanaście lat temu na którejś z imprez esperanckich. Był zawsze spokojny, zrównoważony i pełen sympatii do tego co robił. Jedną z takich dziedzin, które bardzo umiłował był neutralny język ESPERANTO. Bardzo był z nim związany. Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego Oddziału Polskiego Związku Esperantystów w Piotrkowie. Był mocno zatroskany o losy Oddziału, o właściwą dla niego siedzibę. Przez kilka lat był członkiem Zarządu Głównego Polskiego Związku Esperantystów. O sprawach esperanckich mówił wielokrotnie na spotkaniach w gronie Polaków i obcokrajowców. Przez wiele lat pełnił także funkcję Głównego Delegata Światowego Związku Esperantystów w Polsce. Z funkcji tej wywiązywał się modelowo. Zawsze można było liczyć na jego dobre słowo i przemyślaną poradę. Będzie Go nam brakować.
Kara Janek. Ripozu en la paco!
Stanisław Mandrak z Gliwic.
Były przewodniczący Zarządu Głównego PZE

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.