Skip to main content

Otwarty apel do Włodarzy naszego Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

portret użytkownika Piotr M.
Lech_Kaczyński.jpg

Szanowny Panie Prezydencie, Panie i Panowie Radni!

W dniu 10 kwietnia 2010 roku nasza Ojczyzna, Rzeczpospolita Polska, została naznaczona wielkim bólem i smutkiem.
W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęli wybitni Synowie i Córki naszego Narodu.
Stanęli w obliczu śmierci razem - niezależnie od swoich przekonań.

Apelujemy do Was, wybranych przez nas, Piotrkowian, na naszych reprezentantów, Włodarzy Miasta, które zajmuje szczególne miejsce w historii Rzeczpospolitej, o uhonorowanie tragicznie zmarłych w smoleńskiej katastrofie.

Apelujemy o nadanie imienia budowanemu rondu przy zbiegu ulic Łódzkiej, Wysokiej, Hutniczej i Al. Armii Krajowej nazwy "Rondo Lecha Kaczyńskiego" oraz umiejscowienie przy nim pamiątkowego pomnika - obelisku wraz z tablicą zawierającą nazwiska wszystkich ofiar katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 roku.

Piotr Majcher

Witold Kowalczyk

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Uważam, że pomysł z

portret użytkownika Radosław Buchalski

Uważam, że pomysł z nazwaniem ronda na cześć Naszego Prezydenta jest bardzo trafny, natomiast mam obawy, że przy obecnym kształcie rady miasta nie będzie to możliwe, więc będziemy musieli poczekać z tą niecną inicjatywą do następnych wyborów. Jeśli chodzi o pomnik, uważam jest to też świetny pomysł, ale... Miejsce to musiałoby być m.in. monitorowane, by nie stało się obiektem szyderstw przeciwników politycznych, czy miejscem mazania sprayem przez "kiboli".
Radosław Buchalski

Mój

portret użytkownika witold k

Mój komentarz został, jak rozumiem, niechcący usunięty. Więc dopiszę go z nowym czy dokładniejszym przemyśleniem. Rondo Lecha Kaczyńskiego (wedle mnie) jest Lecha z nazwy. Proponowana alegoria polskiej golgoty w postaci pomnika winna nawiązać do całości naszego narodowego jestestwa. Od łagrów, mordów, zaplutych karłów reakcji, przez moherów, kartofla do katastrofy w Smoleńsku. Nie bał bym się wandali. Z resztą warto by było ich zobaczyć.
Dzisiaj ormowcy siedzą w kamerach.

witold k

Na pomniku

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Na pomniku powinno być napisane, że jest poświęcony, osobie która
podpisała się pod traktatem lizbońskim i czym ten błąd będzie skutkował!

Inicjatywa

portret użytkownika Piotr Masiarek

Inicjatywa ze wszech miar warta skłonienia się nad nią. W związku z tym, że istnieje nasz wniosek nadania przywołanemu Rondu imię Solidarności, w najbliższym czasie spotkamy się z NSZZ „Solidarność” i omówimy pomysł.

Piotr

W Piotrkowie chcą uczcić pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego

portret użytkownika Admin

Chcielibyśmy podziękować Panu Markowi Obszarnemu z Polska Dziennik Łódzki za podjęcie tematu. Piotrkowian zapraszamy do Ankiety.

Piotrkowie chcą uczcić pamięć prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Admin

Obseruję

portret użytkownika witold k

zdarzenia związane z pomysłem. Liczę na rozsądek i umiarkowanie. W już zaistniałej sytuacji, skłaniałbym się, do Uhonorowania Marii i Lecha Kaczyńskich. Apeluję do piotrkowskich Artystów o podjęcie pomysłu w sprawie formy alegorycznego pokazania tego co nas połączyło i jak...

witold k

...

cytuję witold k

Mój komentarz został, jak rozumiem, niechcący usunięty. Więc dopiszę go z nowym czy dokładniejszym przemyśleniem. Rondo Lecha Kaczyńskiego (wedle mnie) jest Lecha z nazwy. Proponowana alegoria polskiej golgoty w postaci pomnika winna nawiązać do całości naszego narodowego jestestwa. Od łagrów, mordów, zaplutych karłów reakcji, przez moherów, kartofla do katastrofy w Smoleńsku. Nie bał bym się wandali. Z resztą warto by było ich zobaczyć.
Dzisiaj ormowcy siedzą w kamerach.

witold k

Marcin Majewski

W tej tragedii jest pewien złowieszczy symbolizm, ale nie łączmy tragicznego wypadku ze mordem dokonanym na 22 tysiącach polskich oficerów. Kiedy dwa lata temu zmarł ks. prałat Zdzisław Peszkowski - prawdziwy symbol zbrodni katyńskiej nikt chyba nie zgłosił projektu pomnika Golgoty Wschodu. Przykre...

...

Marcin Majewski

Moim zdaniem nie powinniśmy podejmować decyzji pochopnie - emocje są złym doradcą. O tym czy Lech Kaczyński zasługuje na to by patronować ulicom powinna wypowiedzieć się historia - na to potrzeba czasu. Polska jest krajem demokratycznym, nie totalitarną dyktaturą, która poświęca place wszystkim zmarłym przywódcom. Warto się nad tym zastanowić, tym bardziej że wielu naszych wspaniałych lokalnych bohaterów po latach nadal nie jest upamiętniona w ten sposób. Myślę, że o prezydencie Kaczorowskim historia powiedziała nam już wystarczająco, by stał się patronem jakiegoś miejsca w naszym Mieście. Rondo Kaczorowskiego jak najbardziej.

Oświadczenie

portret użytkownika Piotr M.

Szanowni Państwo,
chcemy serdecznie podziękować za wszystkie ciepłe i serdeczne rozmowy na ulicach miasta, e-maile, smsy i telefony dotyczące naszej wspólnej, społecznej inicjatywy, nadania imienia budowanemu rondu przy zbiegu ulic Łódzkiej, Wysokiej, Hutniczej i Al. Armii Krajowej nazwy "Rondo Lecha Kaczyńskiego" oraz umiejscowienie przy nim pamiątkowego pomnika - obelisku.
Wielu z Państwa pytało nas dziś, po audycji w radiu StrefaFM z udziałem radnych PiS i Lewicy, dlaczego nie podjęliśmy inicjatywy zbierania podpisów poparcia wśród mieszkańców i złożenia ich do Rady Miasta.
Jak Państwo zapewne zauważyli już w poniedziałek 12 kwietnia grupa radnych naszego Miasta złożyła własny projekt nadania nazwy rondu.
(Niektórzy z Państwa twierdzili, że witryna trybunalscy.pl jest pilnie monitorowana i jest cenną inspiracją dla wielu piotrkowskich decydentów. Jeśli tak rzeczywiście jest, to mamy wszyscy powód do satysfakcji, że możemy się przysłużyć naszej lokalnej społeczności).

Żenujące zamieszanie i niedobra atmosfera jaka w związku z tym powstała nie służy pamięci i dobremu imieniu tragicznie zmarłych w katastrofie, dlatego postanowiliśmy nie formalizować naszego apelu. Nie chcieliśmy też by stał się on elementem targów i rozgrywek politycznych.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy i apelujemy o włączanie się w działalność witryny trybunalscy.pl, a także czynny udział w życiu społecznym i politycznym Piotrkowa, szczególnie przez udział w wyborach lokalnych i oddania głosu na ludzi rzeczywiście oddanych społeczności naszego Miasta.

Piotr Majcher
Witold Kowalczyk

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.