Skip to main content

Akcja ZNICZ... OZPN Piotrków Trybunalski 24.10.2009

portret użytkownika Admin
kibicePT.JPG

Dziadki leśne... tak o wiecznych działaczach piłki nożnej... dziś mówią młodzi kibice. Niestety. Młodzi tym określeniem - epitetem wykazują nieznajomość: tak historii polskiej jak i historii sportu w PRL.

"Dziadki leśne" - to jeden z wielu komunistycznych epitetów z czasów Zaplutych Karłów Reakcji. Sport to jeden z podstawowych obszarów kiedyś penetracji dziś przechowalni bezpieki. (Casus NRD) Po 1989 roku miejsce nowego już postkomunistycznego podziemia: prania brudnych pieniędzy, kreowania działaczy, różnego szczebla... polityki.

Sprawa największej - bo medialnie znanej - przechowalni działaczy przechodzi w nowy etap. Do tej pory: sądy, prokuratury, ministrowie sportu - udawały, że mierzą się z dobrze zorganizowaną sitwą. Czy poznamy nazwiska obrońców, którzy od lat skutecznie pomagają bandzie z PZPN? Czy portale społecznościowe, powszechny udział w różnego rodzaju akcjach wpłynie na uzdrowienie polskiej piłki? Czy związek biznesów i działaczy z rozdania "Magdaleniki" jest wieczny? Oto kilka zdjęć z pod piotrkowskiej siedziby Dziadków leśnych.

25 października 2009

3
Ocena: 3 (1 głos)
Twoja ocena: Brak

Jeden z fundamentalnych grzechów...

portret użytkownika witold k

Jeden z fundamentalnych grzechów... hybrydy występującej pod nazwą III RP

witold k

Kibice

portret użytkownika pasternik

Róbmy swoje...

pasternik

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.