Skip to main content

Odpowiedzi Posła Antoniego Macierewicza na pytania zadane w „Wywiadzie rzeka”.

portret użytkownika witold k

Odpowiedzi Posła Antoniego Macierewicza na pytania zadane w „Wywiadzie rzeka”.

Szanowni Państwo!!!

Przede wszystkim liczę na to, że spotkam się z Państwem bezpośrednio i będziemy mogli wrócić do tych pytań. Zawsze kontakt w rzeczywistości pozwala lepiej rozwinąć Państwa problemy oraz nawiązać współpracę w przyszłości. A dzisiaj najważniejsze jest skupienie wszystkich sił patriotycznych, tak by każdy z nurtów nie rezygnując ze swej tożsamości, mógł współdziałać na rzecz budowy IV RP.

Odpowiedzi są udzielone po kolei do każdego pytania zaczynając od Pana Piotra Korzeniowskiego a kończąc na Panu Pawle Idźkowskim.

I Wniosek może zostać złożony dopiero po ratyfikacji traktatu i ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw. Dotychczas zebrałem 60 podpisów Posłów (wymaganych jest 50). Myślę, że w końcu tego tygodnia lub na początku przyszłego wniosek zostanie złożony.

II Nie przyjmuję spraw, które nie są związane z moją działalnością poselską. Wskazuję wtedy właściwą osobę lub instytucję. Obowiązki posła są bardzo szeroko zdefiniowane. Dlatego rzadko odsyłam kogoś bez udzielenia pomocy..

III Uważam, że szeroki ruch patriotyczny łączący całą prawicę powinien skupić się wokół PiSu, to pozwoli wygrać nam wybory zarówno w mieście, jak i gminach. Bardzo ważna jest aktywizacja ludzi młodych i pełnych inicjatywy mających kompetencje i ambicje przebudować swoją gminę i miasto. Wciąż w Polsce rządzą 60-latkowie często o przeszłości komunistycznej, a czasami z bagażem agenturalnym. To niedopuszczalne!

IV Obawiam się, że pomysł zakazu zasiadania w komisjach osób z danego terenu jest niewykonalny, wystarczy sobie wyobrazić jakby to wyglądało w skali całego kraju. Ograniczenie kadencji wójtów do 2-3 kadencji wydaje mi się rozsądne. Nie sądzę też, by w tej ordynacji obowiązywała zasada blokowania list o czym Pani pisze. Nie mam jeszcze zdania ws. starosty, ustosunkuję się do tego w ciągu najbliższych miesięcy. Generalnie rzecz biorąc uważam, że zbyt małą uwagę przykładamy do wyborów samorządowych co znajduje odbicie w niskiej frekwencji. Tymczasem jakość naszego życia zależy od wójtów, prezydentów miast i radnych, którzy rozstrzygają o sieci sklepów, szkołach, szpitalach, drogach i innych lokalnych sprawach

V Zapewniam Państwa, że podobnie jak Was oburza mnie zakłamywanie historii Polski, lekceważenie naszej tradycji patriotycznej w tym batalistycznej. Dużą cześć mojego życia poświęciłem, by to zmienić. Sam Piotrków i Ziemia Piotrkowska to jeden z najbardziej patriotycznych regionów Polski, który krwią swoich synów udowodnił jak trzeba bronić Ojczyzny, dlatego jestem dumny, że mogę być posłem tej Ziemi. Mam też nadzieję, że sukcesem zakończą się nasze starania o pośmiertne nadanie stopnia Generała Brygady Kapitanowi Sojczyńskiemu-Warszycowi. Choć jak Państwo wiecie za wysiłki te jestem brutalnie zwalczany przez środowiska postkomunistyczne, które niestety znalazły wsparcie niektórych organizacji kombatanckich. Pragnę serdecznie podziękować tym wszystkim, których oburzył skandaliczny artykuł w miesięczniku KurieR – Kultura i Rzeczywistość, i którzy w tej sprawie interweniowali. Podobnie jak Państwo uważam, że Bitwa Piotrkowska musi znaleźć godne miejsce w historii Kampanii Wrześniowej obok Westerplatte, Bitwy nad Bzurą, Bitwy pod Kockiem, Obrony Grodna, Lwowa, Warszawy. Postaram się by któraś z ważniejszych instytucji państwowych, np. Minister Obrony Narodowej lub Komisja Obrony Narodowej objęła swoim patronatem coroczne obchody Bitwy Piotrkowskiej.

VI Bardzo się cieszę, iż początki pracy Klubu uznał Pan za na tyle interesujące by powrócić do jego działalności. Powiedzmy więc, że najbliższe spotkanie Klubu poświęcone będzie rozmowie Redaktorów portalu Trybunalscy.pl oraz gości, których redakcja na to spotkanie zaprosi. Nie chcę ograniczać tematu, ale uważam że decydującym powinno być porozumienie wszystkich nurtów patriotycznych wokół wspólnego kandydata na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Proponuję by spotkanie odbyło się w końcu listopada i od razu chętnych zapraszam.

VII Tymi sprawami zajmuje się Pan Bartłomiej Misiewicz, nr tel. 0-793-101-121, e-mail: asystent@antonimacierewicz.pl

VIII Dziękuję za bardzo trafny opis zjawisk zagrażających całemu krajowi na przykładzie Piotrkowa. Rzeczywiście bywa tak, iż na co dzień stykamy się w życiu politycznym, zawodowym z ludźmi, którzy służyli Sowietom i często nie wiemy komu służą dzisiaj poza mamoną. Spór o kształt narodu, jego gospodarki, państwa i sumienia trwa. Czasem przegrywamy boleśnie bitwy, ale nie mam wątpliwości że wojnę wygrywamy. Prawdziwe oblicze narodu okazuje się zawsze w momentach przełomowych. Wtedy gdy staje problem Katynia 61% Polaków nie ma wątpliwości, że było to ludobójstwo, a nie tylko zbrodnia wojenna. Na wiadomość, iż przestępcy i hazardziści załatwiają na lewo ustawy Polacy mówią jednoznacznie: dosyć tego!

IX PiS nie jest formacją socjalizującą, ale partią mającą świadomość, że nie wszyscy i nie zawsze są tak zaradni jak Pan. Katolicka Nauka Społeczna twierdzi, że własność prywatna jest gwarancją autonomii rodziny i skutecznego gospodarowania. Zdarzają się ludzie, którzy mogą żyć w pojedynkę, ale nie byłoby ludzkości, gdyby rodzina nie dawała gwarancji trwałości i stabilizacji. Podobnie jest w społeczeństwie: bywają takie problemy, które rozwiązać może tylko państwo reprezentujące nas wszystkich i co więcej ma wszelkie dane by zrobić to lepiej i skuteczniej, niż przedsiębiorcy indywidualni. Lepiej wystrzegać się przesady. Państwo, w którym nie nakładano by żadnych ograniczeń na prywatnych właścicieli to potencjalnie państwo monopolu kilku oligarchów, wobec których bezradni są nie tylko najubożsi, ale większość społeczeństwa. Niech Pan spróbuje powalczyć skutecznie z niszczącym wpływem niektórych prywatnych mediów bez oparcia w regułach, prawach narzuconych przez państwo. To właśnie brak takiej pomocy, czyli niewypełnianie przez państwo dzisiaj w Polsce swojej roli jest przyczyną naszych kłopotów. Państwo powinno chronić i wspierać indywidualną aktywność gospodarczą, a równocześnie realizować te projekty gospodarcze, których prywatny przedsiębiorca nie jest w stanie podjąć.

X Z przykrością muszę powiedzieć, iż również obserwuję niepokojącą tendencję do sięgania po ludzi ukształtowanych w okresie komunizmu, przy równoczesnym zerwaniu jakichkolwiek kanałów komunikacyjnych z moim Biurem. Pan Prezydent Chojniak czasem składa obietnice bez pokrycia. Z niezrozumiałych dla mnie powodów jego Urząd demonstruje wobec mnie jako posła nieprzychylność. Szczegóły tych żenujących działań Urzędu Pana Prezydenta opisał pan Bartłomiej Misiewicz w swoim piśmie skierowanym do Mieszkańców Piotrkowa, z dnia 24 września br.

XI Chętnie zajmę się tą sprawą. Proszę o osobisty kontakt.

XII Łamanie zasad konkursowych jest przestępstwem i powinno być natychmiast zgłoszone do policji lub prokuratury. Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek kłopoty w tej sprawie to zgłoście się do mojego Biura poselskiego. Wiem, że bezprawie z którym mamy dzisiaj do czynienia na szczytach władzy musi rozzuchwalać tych którzy ustawiają przetargi i konkursy, ale jedynym sposobem zwalczania tego jest szeroki ruch przeciwko korupcji i nasze wspólne działania w tej sprawie. Zapewniam, że moje Biuro poselskie jest do Państwa dyspozycji.

XIII Zebrałem 60 podpisów pod takim wnioskiem. Złożę go natychmiast, gdy traktat pojawi się w Dzienniku Ustaw, bowiem prawo pozwala posłom zaskarżyć traktat dopiero, gdy będzie ratyfikowany.

XIV Zgadzam się z Pana analizą. Zapewne najwłaściwszym byłoby Centralne Biuro Antykorupcyjne do podjęcia tej sprawy, gdyby nie fakt że pan Tusk właśnie je zniszczył. Jeżeli jednak ma Pan jakieś szczegółowe dane wykraczające poza przedstawioną analizę to chętnie się z nimi zapoznam i rozważymy czy można to skierować do prokuratury.

XV Traktuję tzw. plan prywatyzacji jako próbę rozgrabienia resztek majątku narodowego, tak jak Pan napisał. Zwłaszcza, że dotyczy to samych fundamentów polskiej gospodarki, takich jak przemysł stoczniowy, czy energetyczny. Jestem jednak optymistą i wierzę w skuteczność oporu środowisk patriotycznych i polityków PiS oraz Ruchu Patriotycznego. Wielką rolę odgrywa Prezydent RP Pan Lech Kaczyński, który publicznie zapowiedział, że nie pozwoli na zniszczenie polskiej energetyki. Tendencja do wyprzedaży wszystkiego co ma jakąkolwiek wartość związana jest z tradycją Kongresu Liberalno-Demokratycznego, z którego wywodzi się PO. Pamiętam deklarację ministra Syryjczyka z 1990r. który publicznie deklarował, że przemysł państwowy trzeba zniszczyć i na jego gruzach budować od nowa, a równocześnie KLD chroniło funkcjonariuszy dawnej bezpieki i byłej PZPR. Tak więc zniszczono gospodarkę i zachowano kadry komunistyczne. PO kontynuuje tę politykę. Nic więc dziwnego, że ma entuzjastyczne wsparcie tych mediów, które są w rękach dawnego aparatu. Sądzę jednak, że oglądamy właśnie upadek i rozpad tej formacji.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Proszę Was

portret użytkownika witold k

o zapoznanie się z odpowiedziami i komentarz co do dalszego działania w spr "wywiadu rzeki" Teraz muszę wyjść

witold k

No więc

portret użytkownika witold k
 • Czy publikujemy odpowiedź jako oddzielny art w panelu głównym, czy też podkładamy konkretną odpowiedź pod pytanie z forum,
 • oczekujemy wpierw spotkania z posłem, czy może od razu robimy sugerowane przez posła spotkanie Klubu, Redakcji z zaproszonymi... wtedy przeciągnie się w czasie - owy wywiad&spotkanie,
 • rozumiem, że podejmujemy współpracę z Klubem posła, jeśli tak to, jak rozumiem, w formie wcześniejszych publikowanych tez, które są omawiane w realu...
 • mam zamiar ogłosić, po spotkaniu z posłem... klubem i redakcją??? organizację przez nas wycieczko-pielgrzymki szlakiem polskiej golgoty, robię taki wyjazd w firmie, to taki mam pomysł, podkleimy się - trybunalscy.pl i razem za ciosem pojechałby by dwie grupy.
 • ... zgłaszajcie kolejne sprawy, tematy spostrzeżenia
 • witold k

 • moje zdanie:

  portret użytkownika Piotr M.

  1. odpowiedzi podłożyć
  2. spotkanie Redakcja - Poseł bez dodatkowych osób.
  W "Klubie" jest często bicie piany i Tow. Adoracji Wzajemnej. To nic konstruktywnego nie wniesie a "rozmieni" ideę na drobne.
  A dalej w zależności od rozwoju sytuacji.

  Popieram

  portret użytkownika Jolanta Lgocka

  Jolanta Lgocka

  Myślę tak samo, jak Piotr...

  Ja również!

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Zgadzam się z Jolą i Piotrem!
  Piotr Korzeniowski

  Oki

  portret użytkownika witold k

  wysyłam meila, żeby podali termin i wkładam odpowiedzi do forum. Myślcie o tej debacie proponowanej w Klubie

  witold k

  Dostałem sms

  portret użytkownika witold k

  informującego o spotkaniu z posłem 26 X o 18. To zebranie ogóle członków i sympatyków PIS. Czy wybieramy się na to spotkanie i w okolicach tego spotkania próbujemy odbyć ciągle przeciągające się spotkanie z redakcją??

  witold k

  Mamy swoją markę!

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Nikt nie może kojarzyć Trybunalskich.pl jako przystawki partii zdrady narodowej! Pana Macierewicza szanuję ale Jego obecność w PIS-ie, po 10-tym października 2009 r, podważa Jego wiarygodność! Ja nie pójdę na spotkanie z PIS-em natomiast z Człowiekiem MACIEREWICZEM chętnie się jeszcze raz spotkam i wręczę Mu "Fałsz politycznych frazesów"!
  Piotr Korzeniowski

  Tak...

  portret użytkownika witold k
  cytuję Piotr Korzeniowski

  Nikt nie może kojarzyć Trybunalskich.pl jako przystawki partii zdrady narodowej! Pana Macierewicza szanuję ale Jego obecność w PIS-ie, po 10-tym października 2009 r, podważa Jego wiarygodność! Ja nie pójdę na spotkanie z PIS-em natomiast z Człowiekiem MACIERWICZEM chetnie się jeszcze raz spotkam i wręczę Mu "Fałsz politycznych frazesów"!
  __Piotr Korzeniowski

  zakładajmy jednak, że przyjedzie na tyle wcześniej, że odbędziemy oddzielne spotkanie... w każdym razie poczekajmy, to co pisze to moje głośne rozważanie a nie cokolwiek organizowane. Poczekamy na ich ruch.
  witold k

  To jak z tym spotkaniem?

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Będziemy (redakcja) sami z Panem Macierewiczem? Dojdzie do naszego spotkania przed 18-stą? Jak się spóźni albo PIS-owcy przyjdą wcześniej to co wtedy? Witku, czy rozmawiałeś o tym z Panią Moniką Bremerską?
  Piotr Korzeniowski

  Nic nie wiem

  portret użytkownika witold k
  cytuję Piotr Korzeniowski

  Będziemy (redakcja) sami z Panem Macierewiczem? Dojdzie do naszego spotkania przed 18-stą? Jak się spóźni albo PIS-owcy przyjdą wcześniej to co wtedy? Witku, czy rozmawiałeś o tym z Panią Moniką Bremerską?
  Piotr Korzeniowski

  Bartek miał ustalić spotkanie. Do tej pory nikt nic. Na spotkanie z Macierewiczem pójdę ale prywatnie nie z trybunalskich.pl Pójdę bo proszą mnie oto. Gdyby coś się zmieniło to obdzwonię Was.
  witold k

  Jest wstępna data

  portret użytkownika witold k

  Jest wstępna data spotkania: redakcja poseł, to poniedziałek 2 listopada. Bartek tak nią rzucił ale to jest dzień po wielkich polaków wyjazdach. Jak to do nich dotrze... że mogą być korki, to może spotkanie będzie przełożone. Szykujmy jednak czas na 2 listopada.

  witold k

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.