Skip to main content

EFEKTY APELU W OBRONIE FLAGI

portret użytkownika witold k

Szanowni Państwo, Trybunalscy.pl

Uprzejmie informuję że dnia 22.04.2008 zakończyliśmy zbieranie podpisów pod apelem w obronie flagi. Apel został wysłany do Ministerstwa Sprawiedliwości, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, oraz Zarządu TVN. W krótkim okresie czasu zebraliśmy ponad 10 tys. podpisów. Podpisało się m.in. 256 profesorów i wykładowców akademickich, 15 posłów na Sejm RP, 123 dziennikarzy, 165 prawników, 1041 nauczycieli, 76 duchownych, 24 pisarzy i poetów, przedstawiciele praktycznie wszystkich innych zawodów oraz olbrzymia grupa studentów i uczniów.

W czasie zbierania podpisów kontaktowaliśmy się z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji przekazując wiadomość o naszej akcji. Uzyskaliśmy informację, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bardzo poważnie traktuje fakt znieważenia polskiej flagi państwowej w programie Jakuba Wojewódzkiego. Program został zarchiwizowany i podjęto działania w celu ukarania TVN za jego emisję, choć wysokość nałożonej kary nie jest jeszcze znana. Oficjalne stanowisko w sprawie naszego apelu Rada zajmie w najbliższym czasie.

Ponadto informuję, że ja i kilku innych sygnatariuszy tego apelu złożyło do prokuratury, we własnym imieniu, bezpośrednie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Jakuba Wojewódzkiego, Marka Raczkowskiego
oraz Krzysztofa Stelmaszczyka.

Będę Państwa informował o efektach naszej akcji.

Z poważaniem,

Krzysztof Budziakowski

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak