Skip to main content
koronawirus.jpg

Znalazłam w sieci bardzo ciekawy apel wystosowany przez Pana Bąkiewicza, nieustępliwego w walce o prawo POLAKÓW do nieulegania nieuzasadnionym naciskom izraelsko-amerykańskich roszczeniowców.

Quote:

Warszawa, 16.03.2020 r.

Drodzy Rodacy!

To zdumiewające, że ludzie zaczynają poddawać w wątpliwość występowanie pandemii. Robią to pomimo świadectwa lekarzy z Włoch, informujących, że z powodu braku sprzętu muszą decydować kogo uratować a kogo pozostawić na niemal pewną śmierć. Owszem, nie będzie brakowało ludzi i środowisk, które będą chciały wykorzystać ten światowy kryzys do zrealizowania swoich celów. Jednak mimo wszystko w takich momentach naszej historii najważniejsza będzie nasza wiara, która uczy nas odpowiedzialności duchowej za drugiego człowieka. Dlatego właśnie tak bardzo musimy uczyć się ważyć nasze słowa.ODNOŚNIK DO PORTALU ZRZUTKA - https://marszniepodleglosci.pl/wp-content/uploads/2020/03/dajmy-oddech_c...

Jak Państwo wiecie naszym zadaniem jest szukanie prawdy i nią pragniemy kierować się w działaniu. Dlatego też wszystkim służbom państwowym dziękujemy oddajemy szacunek za ich walkę i poświęcenie w starciu z wirusem. Oni potrzebują naszej pomocy modlitewnej i każdej, o którą poproszą. Cały czas staram się przekazywać, że w sprawie roszczeń organizacji żydowskich musimy się zjednoczyć na poziomie społecznym i politycznym. Tak samo pragnę apelować właśnie teraz o zjednoczenie w obliczu zagrożenia jakim jest koronawirus. Środowisko niepodległościowe nie może biernie się przyglądać, dlatego wraz z Zespołem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości apelujemy o modlitwę i jednocześnie uruchamiamy zbiórkę na najważniejszy sprzęt w walce z COVID-19 o życie Polaków.

Odnośnik do zbiórki na portallu zrzutka.pl na którym zbieramy fundusze. #DajmyOddech

MINISTER ZDROWIA CYTAT - https://marszniepodleglosci.pl/wp-content/uploads/2020/03/b39c8fd0338378...

Specjaliści zgodnie twierdzą, że rozprzestrzenianie się wirusa należy tak rozciągnąć w czasie, żeby jak największa liczba pacjentów mogła skorzystać ze sprzętu, który da im nadzieję na przeżycie. Faktem jest, że zachorowań będzie coraz więcej. Już teraz wiemy, że z dnia na dzień w Polsce pojawia się coraz więcej przypadków zarażeń i zgonów. W tej kryzysowej sytuacji nasza służba zdrowia robi co może, lecz już teraz wiemy, że prawdopodobnie zabraknie specjalistycznego sprzętu potrzebnego do leczenia zakażonych. Są to przede wszystkim respiratory, które mogą uratować życie chorym, a nasza służba zdrowia wyposażona jest jedynie w 10 000 tych urządzeń. Respiratora nie da się podzielić między pacjentów, więc już niedługo pracownicy polskich szpitali staną przed dramatyczną decyzją – komu dać szansę i nadzieję, a komu ją odebrać. Pokażmy całemu światu, że Polacy w takich sytuacjach potrafią się wspierać.

Odnośnik do zbiórki na portalu zrzutka.pl na którym zbieramy fundusze. #DajmyOddech

A tak przy okazji, to chcę przekazać Państwu ważne informacje, dotyczące kłopotów ze zrealizowaniem recept na leki ratujące życie. Wiadomości te przekazał mi znajomy farmaceuta z Piotrkowa Tybunalskiego, który ma zakaz wypowiadania się na portalu trybunalscy.pl
1) Należy podczas wizyty w jakiejkolwiek aptece prosić farmaceutę o sprawdzenie na portalu Kto ma lek, w której z najbliższych aptek poszukiwany lek można kupić.
2) Niektóre poszukiwane leki można zastąpić odpowiednikami.
3) Bardzo poszukiwane leki w większych dawkach można zastąpić tym samym lekiem w dawce mniejszej w zwielokrotnionej ilości opakowań. Kosztem będzie niestety wyższa cena zapłaty za leki.
4) Niektóre leki można zastąpić kombinacją leków z identyczną substancją np zamiast 1 op. (opakowania) leku Euthyrox 75ug*100 tabl. aptekarz może wydać 1 op. Euthyrox 50 ug*100 tab. i 1 op. Euthyrox25ug*100 tabl. Pacjent zapłaci więcej w aptece ale lek zakupi. Pytania w sprawie trudności z zakupem leków ratujących życie proszę kierować do Konfederacji Piotrków Trybunalski.

Urszula

18 marca 2020

5
Ocena: 5 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak