Skip to main content

Wykład o historii Piotrkowa i Ziemi Piotrkowskiej

portret użytkownika TBM

Dziś miał być wygłoszony wykład poświęcony historii Piotrkowa. Nie udało się... Apeluję w tym miejscu oto by wrócić do tematu w niedalekiej przyszłości. Tymczasem proszę o zapoznawanie się z otoczeniem czy warunkami videokonferencji na: www.debaty.net

Admin

Szanowni Państwo,

Wspólnie z p. Kowalczykiem chcemy zorganizować wykład poświęcony historii Piotrkowa i Ziemi Piotrkowskiej. Ale wziąwszy pod uwagę, że po pierwsze mogą być kłopoty z salą a po drugie, że strona gromadzi piotrkowian nie tylko z Piotrkowa wykład odbędzie się w Internecie w formie wideokonferencji.

Nad pozyskaniem prelegenta pracuje właśnie p. Witek powiem więc tylko kilka słów o technologii. By wziąć udział w konferencji trzeba mieć komputer pracujący pod systemem Windows. Potrzebne będą także słuchawki lub głośniczki. Mikrofon i kamerka nie są konieczne, lecz bez nich będzie można wziąć udział w dyskusji tylko za pośrednictwem czatu.

Trzeba będzie zainstalować i o wyznaczonej godzinie uruchomić komunikator... i już. Wykład odbędzie się "na żywo", nie będzie go można obejrzeć później - zupełnie jak "w realu" ;-)

Za to będzie można wziąć udział w dyskusji, zadać pytanie czy wtrącić swoje "trzy grosze". Mam nadzieje, że wykład będzie urozmaicony slajdami, filmami czy zdjęciami.... ale to już zależy od Prowadzącego.

Chciałbym Państwa spytać o sensowność takiego przedsięwzięcia, czy uważacie je Państwo za ciekawy pomysł czy raczej za nieistotną ciekawostkę. W razie dużego zainteresowania może udałoby się zorganizować cykl wykładów a może nawet regularne spotkania...

Bartek Mańk

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

chciałbym

portret użytkownika witold k

zaapelować do stałych czytelników portalu o pomoc w zorganizowaniu wykładu. Owszem prowadzę rozmowy. Jednak pomoc mile widziana. To szansa po pierwsze dla młodych historyków, po wtóre dla nas Piotrkowian. Oryginała forma realizowania w praktyce służby małej ojczyźnie.

witold k

pomysl świetny...

Deklaruję swoją skromną pomoc . Jestem do dyspozycji admina.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.