Skip to main content

u krajana

Niemieckie patrioty

portret użytkownika witold k
b989bee0-4192-4ae3-909d-151e760775fe_0.jpeg

Te niemieckie – jeszcze ich tam kilku Niemców mieszka – wymyśliły; pierwszy ewentualny sposób, na ochronę dóbr Prus południowych. Mianowice; nie tak jak w przypadku Prus wschodnich; w mundurkach NATO mieli powstrzymywać - nie drażnić Rosji… nie dozbrajając tymczasowych lokatorów Litwinów.

Poszli do przodu ponieważ Rosja raczyła raz i drugi bombardować Prusy południowe a nie tak miało być.

Rosyjskie rakiety spadły na Lwów!

portret użytkownika witold k

Taki komunikat z mediów z dnia 10 października 2022. Przypominam. W kilka minut po tym jak wojska rosyjskie weszły na teren wschodniej Ukrainy do republik zielonych ludzików prezydent USA poinformował, że USA przestaje wspierać finansowo i merytorycznie amerykańskie firmy na zajętych przez Rosje terenach. Wojska rosyjskie nie zostały wycofane.

Bezwarunkowa kapitulacja?

portret użytkownika Z sieci

Jeden z uczestników Forum w Karpaczu zadał publicznie pytanie: „Po bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy można było w Niemczech zaszczepić demokrację i szacunek dla praw człowieka. Może warto byłoby o tym pomyśleć dla Rosji?"

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

14 września 2022

Zagadka

portret użytkownika Z sieci

Rosyjska blokada eksportu ukraińskiego zboża i oleju jadalnego grozi głodem w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Północna Afryka i Bliski Wschód (a także Nigeria i kilka innych krajów położonych nieco bardziej na południe) mają ogromne zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego. Gdyby zwiększyli do maksimum swoje dostawy na rynek światowy, ceny tych nośników energii spadłyby i Rosji zaczęłoby brakować środków na prowadzenie agresywnych działań wobec Ukrainy.

Szwedzi wreszcie zmądrzeli?

portret użytkownika Z sieci

Pani Magdalena Anderson niedawno oświadczyła: „Nie chcemy Chinatown, Somalitown ani Małych Włoch, powinniśmy mieszkać wymieszani, z różnymi doświadczeniami, jakie mamy.” Gdyby Pani Premier powiedziała te słowa kilka lat temu, gdy do Szwecji dotarła główna fala wielkiej imigracji afrykańskiej-muzułmańskiej, przyjąłbym tę deklaracje jako przepojoną wielką mądrością wynikającą z doświadczeń innych krajów (np. USA) i lektury licznych opracowań z zakresu socjologii i psychologii społecznej. Tu mamy przypadek z kategorii „mądrzy Szwedzi po szkodzie”.

Zagrożenia z "getta" etnicznego - Szwecja

portret użytkownika Z sieci

Mam wrażenie, że ani Urząd Miasta ani Kuria Arcybiskupia Łódzka nie doceniają niebezpieczeństw społecznych wynikających z ustanowienia osiedla dla uchodźców. Są liczne przykłady negatywnych skutków istnienia takiej zwartej zabudowy zamieszkiwanej przez jedną grupę etniczną. I nie wpływa na to nawet to, z jakimi uczuciami przybysze je zasiedlali. Jeden z ostatnich przypadków – to arabscy uchodźcy w Szwecji. Byli ogromnie wdzięczni za to, że Szwecja ich przyjęła, dała mieszkania i zapomogę, zaproponowała szkołę dla dzieci i pracę dla dorosłych. Nie trzeba było długo czekać.

Zełeński podobnie do Bandery spocznie na niemieckiej ziemi?

portret użytkownika witold k

Czy aby zdajemy sobie sprawę z tego co na naszych oczach dzieje się w Europie. Po pierwsze. W powszechnym przekazie mowa jest o wojnie „w” albo „na” Ukrainie. Fałsz.

Rosja spersonalizowana nazwiskiem i imieniem syna szefa komanda (było ich wiele...) palącego żywcem polskie wioski. Spalono ich ca 5800. Polityka wspólnych interesów; Judeopolonii. Rosji, Prus południowych.

Proszę nie wybaczać w moim imieniu

portret użytkownika Z sieci

W każdą rocznicę Krwawej Niedzieli na Wołyniu, czyli brutalnego i okrutnego zabójstwa ogromnej liczby Polaków mieszkających na Ukrainie słychać w Polsce głosy, iż „trzeba wybaczyć i zapomnieć”. Są nawet tacy, którzy już wybaczają. A ja uporczywie powtarzam: Proszę nie wybaczać w moim imieniu! Pochodzę z rodziny, która tam się otarła o śmierć w tamtym czasie. I nie widzę specjalnej różnicy między ukraińskimi bandytami z OUN-UPA a tymi z sowieckiego NKWD. Dziadek cudem uniknął śmierci z rąk „patriotycznych mołojców”, ale dopadli go ukraińscy NKWDziści.

Wypowiedź ambasadora Ukrainy jest niedopuszczalna!

portret użytkownika Z sieci
mamipulacja.jpg

Ambasador Ukrainy w Niemczech bardzo zrelatywizował zbrodnie OUN UPA na Polakach. Reakcja rządu Ukrainy była bardzo miękka – ograniczyła się do stwierdzenia, że to prywatne poglądy p. Ambasadora. Ambasador wypowiadający publicznie takie poglądy nie działa jako osoba prywatna. Powinien zostać odwołany albo zmuszony do publicznych przeprosin. Przeprosić powinien też rząd Ukrainy. Owszem, w życiowym interesie Polski jest wspomaganie Ukrainy w jej walce o niepodległość i integralność.

Wojenne europejskie gierki AD 2022

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Imperializm zbrojny trwa. Tak o nim głośno jak potrzebę tego określa chowanie imperializmu ideologicznego.

Tak głośno o ilości jakości broni dostarczanej Ukrainie jak mocno trzeba schować oczekiwanie - przymuszenie tejże do, na kolanie przyjęcia oszołomstwa masońskiego spod nicku konwencji stambulskiej.

Subskrybuj zawartość