Skip to main content

Jerzy Kropiwnicki

Obłuda

portret użytkownika Z sieci

Przedstawiciel obecnej władzy zadał „mordercze” pytanie”: skoro p. pos. Romanowski czuje się niewinny, to dlaczego nie przyjdzie do prokuratury i nie zrzeknie się europejskiego immunitetu? Odpowiedź jest prosta: p. pos. Romanowski już doświadczył sposobu potraktowania go jako „osoby podejrzanej” a więc wg polskiego prawa – niewinnej! A pytanie jest obłudne. W najwyższym stopniu

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

19 lipca 2024

Już zapomniana Rocznica?

portret użytkownika Z sieci

15 lipca minęła kolejna Rocznica wielkiego zwycięstwa Polaków w Bitwie pod Grunwaldem. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego narodu. Dlaczego zamilczane? Czy dlatego, że pokonaliśmy Niemców? W PRLu kasowano wszelką pamięć o naszych zwycięstwach nad Moskalami – np. o zwycięstwie w Bitwie pod Kłuszynem i zdobyciu Moskwy.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

16 lipca 2024

Co ważnego ustalili?

portret użytkownika Z sieci

Odbyło się wielkie zgromadzenie NATO. Ustalono, że USA sprawują przywództwo wolnego świata, a przywódcą USA jest Joe Biden. Oraz że Putin jest zły, a Zełenski – dobry. I że Putin wygrać nie powinien. I?... I niewiele więcej.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

15 lipca 2024

Harakiri

portret użytkownika Z sieci

Harakiri Trzeciej Drogi

Wielkim niepowodzeniem kończy się prezentowanie Trzeciej Drogi jako partii liberalnej w sprawach gospodarczych. Jedni z jej wyborców uważają, że interesy liberałów reprezentują dawni członkowie KLD, obecnie w PO, inni – że liberalizm nie pasuje do PSL, które jest w koalicji z Trzecią Drogą. A już szczyt wszystkiego – to występowanie przed kamerami w towarzystwie Ryszarda Petru – „betonowego” liberała.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

Kolejna rocznica

portret użytkownika Z sieci

Kolejna rocznica Rzezi Wołyńskiej

Droga do prawdy

portret użytkownika Z sieci

Droga do prawdy w naszym "Wersalu"

W czasie przesłuchania p. Obajtka wiceprzewodnicząca komisji stwierdziła, że ma on sztuczne zęby. Na to on – że ona ma botoks. Istny „Wersal”

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

9 lipca 2024

Problem PiSu i PO

portret użytkownika Z sieci

Prawo i Sprawiedliwość ma bardzo ideowy elektorat i niestety – coraz mniej ideowych działaczy. Obie wielkie partie cierpią na tę samą „chorobę”: zostały zdominowane przez żądne stanowisk tabuny b.młodzieżówki. Miałem z nimi do czynienia w UMŁ. W ostatnich klasach średniej szkoły zapisali się do partii. Ledwo ukończyli studia (albo i nie), już oczekiwali stanowisk dyrektorskich – takich, do których pokolenie ich rodziców dochodziło przez 20 i więcej lat. Albo dobrego wynagrodzenia na stanowisku asystenta posła lub ministra (prezydenta, marszałka itp.).

List otwarty

portret użytkownika Z sieci

LIST OTWARTY

Łódź, 03.07.2024

Szanowny Pan

Prof. dr hab. Marian Wiącek

Rzecznik Praw Obywatelskich

Biuro RPO, Al. Solidarności 70

00-090 Warszawa

Szanowny Panie Profesorze,

Zwracam się do Pana ze względu na Urząd, jaki Pan sprawuje, z usilną prośbą o podjęcie interwencji w sprawie niedopuszczalnych represji, jakim został poddany ks. Michał Olszewski.

Zwracam uwagę, że:

Nowe szaleństwo „zielonych” przyjdzie do nas

portret użytkownika Z sieci

Dania, jako pierwszy kraj europejski, wprowadziła opłatę od krów, jako „emitujące gazy szkodliwe dla ekosystemu”. Opłata ma wynosić 100 euro rocznie od łba (a może zadu?). Organizacje ekologiczne uważają, że opłata jest zbyt niska i będą walczyć o jej podniesienie. Jak znamy życie, za kilka lat takie rozwiązania, ze znacznie wyższą kwotą, przyjmie Unia i zażąda od Polski jej wdrożenia u nas. To druga taka próba na świecie. Kilka lat temu podobne rozwiązanie, z podatkiem od krowy i owcy, wprowadził lewacki rząd Nowej Zelandii.

Skandal! Skandal! Skandal!

portret użytkownika Z sieci

Media doniosły, że p. Rafał Wnuk, dyrektor Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku usunął ze stałej wystawy plansze dotyczące 1. Św. Maksymiliana Kolbe 2. Bł. Rodziny Ulmów 3. Rtm Witolda Pileckiego. Z mętnych wyjaśnień p.Dyrektora i broniącej jego decyzji p. min. Hanny Wróblewskiej wynika, że chodziło o usunięcie elementów umieszczonych na tej Wystawie w wyniku „nieuprawnionej ingerencji PiSu w oryginalną koncepcję artystyczno-historyczną”. Protesty przetoczyły się przez całą Polskę i to bez względu na orientację polityczną.

Subskrybuj zawartość