Skip to main content

Współczesność

Dorosłe niemowlę

portret użytkownika witold k

Inspiracją do tych, poniżej umieszonych zdań jest wejście w nowy etap Kowalczyków po Maciosku – mój Wnuk przekroczył – uzyskał - dojrzałość obywatelską – 18 lat. No. My - z trochę bardziej zaawanasowanym peselem wiemy, że to dojrzale niemowlęctwo i o tym ten tekst. O niemowlęctwie ze starym peselem mającym toksyczny wpływ na młode pesele.

Immunitet profesora

portret użytkownika witold k
judeo.jpg

Mowa będzie o panu Grodzkim. Lekarzu łapówkarzu. O tym co od zawsze wskazuję w swej publicystyce; braku jasności w rzekomo darmowej Służbie Zdrowia. O tym, czy pan Grodzki jest jak nazywam ochrzczony scyzorykiem i nie podlega sądowi Goja.

O tym co powiedział młody Ukraiński Żyd zaraz po tym jak został Prezydentem Ukrainy. Powiedział. Ukraina nie przystąpi do Unii Europejskiej w obecnym czasie ponieważ mentalnie nie jest do tego zdolna.

Adam Lepa „In caritate et patientia”

portret użytkownika witold k
adam lepa.jpg

Dokładnie tak – w miłości i cierpliwości. W tej Miłości, dziękując za cierpliwość, żegnamy biskupa Seniora Adama Lepę.

Moja osobista refleksja. Miałem zaszczyt być w pierwszym, że tak powiem powiewie nadziei dla ruchów świeckich; bo takie zadanie dostał nowy biskup od ordynariusza. To było, że tak powiem wczoraj w 1987. a tu mowa o Biskupie Seniorze.

Nie zapominamy o seniorach, o bogactwie, doświadczeniu. To ważne na co dzień.

portret użytkownika IMS.PT

Wielkanoc bez Granic i Wspólnoty Serca

Instytut Myśli Schumana realizuje w tym roku już po raz szósty projekt Wielkanoc bez Granic.

Większa aktywność ambasady Ukrainy

portret użytkownika witold k
PTUK.png

Trzeba to powiedzieć. Tak masowe przybywanie uciekinierów przed wojną powoduje to, że przybywają wszelakie społeczności…

Chciałbym wiedzieć - procentowo - jaki jest stan faktyczny jak idzie o ewakuujących się z terenów wojny a jaki tych, którzy korzystają z okazji i przybywają w nadziei na leszy start.

Nie widać Ukraińców z biało-czerwonymi wstążkami na swych piersiach. Na naszych niebiesko-żółte widać.

Radni PiS chcą, by Piotrków zawiesił współpracę z rosyjską Kostromą

portret użytkownika witold k

Chcę zwrócić uwagę, że nie ma we współczesnym świecie polityki Państwa - administracji państwowej, samorządowej, które legitymowałaby się mandatem wyborczym.

Tutaj mamy wyjaśnienie tak łatwej ekspansji ekonomicznej czy militarnej.

Koleżeństwo po pijaku opowiada sobie o swych podbojach a potem mają problem bo jednemu z nich spieszy się, i boi się, że go koledzy wymanewrują i wojska puszcza żeby przyśpieszyć bieg wielu…

Oderwanie od rzeczywistości, wprowadzenie siebie w pułapkę, daje takie oto owoce.

Segregacja sanitarna

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Kto! Wymyślił, pierwszy użył bon motu „Segregacja Sanitarna”. Bo kto z tej manipulacji zrobił sobie pole do walki, głupiej, naiwnej, niebezpiecznej to wiemy. To antypisowskie oszołomstwo.

To bardzo ale to bardzo przykra sytuacja, ponieważ zaprzątnęła; dobre, solidne, naiwne umysły.

Polska III RP pod administracją Zjednoczonej Prawicy wykazała się dobrym, jeśli nie bardzo dobrym, instynktem w sprawie pandemii.

Bardzo ostrożnie podchodziliśmy do zamykania gospodarki czy szkół. Do tej pory nie nakazaliśmy obowiązkowych szczepień. To jest przykład dla świata.

Sukces polskich archeologów w Omanie

portret użytkownika Jacek Łukasik

Tym razem nie zamierzam pisać o polityce, gdzie nie mamy za wiele powodów do chwalenia się.

portret użytkownika witold k

Upadek kościoła w Polsce

krzyż

Myślę od tygodni jak zaznaczyć kolejny rok mojej działalności publicystycznej - czytaj politycznej.

O rozrabianiu na drobne Kościoła Powszechnego w Europie i na świecie wiemy; każdy to widzi i na swój sposób komentuje i dostosowuje się. Sam na zjawisko zwracam uwagę. Czas odnieść się na nowo.

Zatem.

„Wielka radość w domu Gucia…

Tam, gdzie góry dotykają nieba…

„Trzech Króli”, „Objawienie Pańskie”, „Epifania” - to jedno święto o wielu nazwach, które obchodzone jest 6 stycznia. Uroczystość ta obchodzona jest w Polsce jako Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Jest to także patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Pamiętajmy o misjonarkach i misjonarzach posługujących na całym świecie, a w szczególności tych związanych z naszym miastem, tak jak np. o. Remigiusz Kalski SJ, który od wielu lat pracuje na placówkach misyjnych w Kirgistanie.

Subskrybuj zawartość