Skip to main content

Tragedia smoleńska

Tragedia Smoleńska – Raport 11.04.2022

portret użytkownika witold k

Przedstawiony w dniu dzisiejszym Raport zespołu pana Macierewicza to w istocie uratowanie godności Państwa.

Państwa w rozumieniu Administracji i godności polskiego obywatela - podatnika, darczyńcy. Dziękuję. Jak wiele już razy.

Byłem tam 19 kwietnia 2010. Nie miałem najmniejszych wątpliwości co do tego co się stało. Eksplozja w powietrzu.

portret użytkownika witold k

Tragedia Smoleńska: 12 lat później

polska-flaga-stare.jpg

Kolejna moja refleksja na to co się wydarzyło 10 kwietnia 2010, co po latach ówczesny biskup łódzki nazwie - „Tragedią smoleńską”

Zwracam uwagę, że 12. rocznica wypada w Niedzielę Palmową - wjazd na osiołku do Jerozolimy Jezusa Chrystusa. Taki ostateczny akt wyjaśniający Izraelowi, że nie mogą mieć wątpliwości, że nie mogą dłużej udawać, że nie wiedzą kto to jest - Jezus Chrystus i po co do Nas przybył. Kościół, w tym dniu, przypomina polityczny kapturowy sąd i zdradę Jezusa Chrystusa przez Izrael.

Jednak nie obudzili się ze snu o niewinnym Putinie

portret użytkownika Z sieci

Po katastrofie smoleńskiej Donald Tusk martwił się, by nikt nie przypisał winy ruskim, a konkretnie – Putinowi. Tym samym szlakiem poszła cała PO. Rozumiałem (choć nie popierałem), że czynili tak z obawy, by „nie budzić niedźwiedzia” i zachować dobre relacje z Rosją, korzystne dla nas ekonomicznie. Drugi ich problem – to obawa o polityczne korzyści PiSu i o sukcesy wyborcze. Dziś jest najlepszy czas, by nie przejmować się reakcją Putina, tym bardziej, że wszelkie złudzenia w stosunku do niego straciły i Europa i USA. Najwyraźniej ten drugi powód jest ważniejszy.

Ile kosztowała podkomisja oficerów WSI

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

W sumie to antypolskie media, środowiska, uparcie były zainteresowane w kosztach poniesionych na wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Zapewniam nie chodziło tutaj o cokolwiek innego jak o medialne dołożenie po pierwsze panu Antoniemu po kolejne obecnej politycznej administracji III RP.

Mają sukces i kaca… jeśli tego jeszcze nie wiedzą to się dowiedzą.

Sprowadzeni do parteru?

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Sprowadzeni do parteru - jak inaczej zinterpretować skierowanie lex TVN do ponownego uchwalenia przez Sejm.

Publiczną zdradę Polski (przez Zachód) w spr. Katastrofy smoleńskiej - później zgrabnie nazwanej (arcybiskup Jędraszewski) - Tragedii smoleńskiej komentowałem; jako formę weksla na dobrą przyszłość zdradzonej Polski - pozycji Polski w projekcie "Międzymorza".

Katastrofy czy może cuda

portret użytkownika witold k

Komisja Macierewicza zakończyła swoją pracę… Komisja, Polska przełknęła gorzką pigułkę; Antoni udławił się swoją antyrosyjską propagandą a antyamerykańskiej nie zaczął. Nadzieje na amerykańską pomoc poszły do szuflady... na dziesiątki lat. Podobnie do cudu nie wyjaśnienia do dziś zleceniodawcy zabójstwa Sikorskiego.

Cudem czy katastrofą było wypuszczenie Błogosławionego z więzienia…

Jakim to cudem większość pracowników obalonych wież do pracy 11 września nie przyszła?

Takich, kilka pytań...

witold k

11 września 2021

Tragedia Smoleńska 11 lat potem

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

To moja kolejna niezliczona refleksja na temat polskiego politycznego zacietrzewienia. Nasza specjalność. Zwracam uwagę na zmianę tagu u nas na trybunaslcy.pl jak i przebijającemu się widokowi - za Markiem Jędraszewskim, wtedy łódzkim obecnie krakowskim metropolitą. Arcybiskup zmienił w przekazie rzeczownik: katastrofa na tragedia. Bo to jest tragedia. Moje prawo do zabierania głosu w tej sprawie sam sobie założyłem z tego względu, że niechcący pofatygowałem się na miejsce zamachu. Widziałem i wątpliwości nie mam.

Posmoleńskie zmory

portret użytkownika Z sieci

W związku z 10 Rocznicą Katastrofy Smoleńskiej i uroczystych pogrzebów Ofiar politycy i media przypominają nam o tym niezwykłym czasie Żałoby i solidarności w bólu Polaków wszelkich orientacji politycznych. Odczuwałem ten ból, żal i wspólnotę, gdy w nocy stałem na Honorowej Warcie przy trumnie Prezydenta Lecha Kaczyńskiego wraz z innymi członkami rządu Jerzego Buzka, a przed Pałacem Prezydenckim cierpliwie czekało na wejście i możliwość złożenia Hołdu i Pożegnania kilkanaście tysięcy Polaków. Czekali cierpliwie, w przejmującej ciszy w wielogodzinnej, kilkukilometrowej kolejce.

Subskrybuj zawartość