Skip to main content

Trzynastka w marcu

portret użytkownika KWP
13.03.2016 18:30
13.03.2016 20:30

Dzieci Netu w Eurokołchozie

portret użytkownika witold k
ludwik-danielak-bojar.jpg

Wczoraj, 4 sierpnia na UJK obyła się promocja książki o Bojarze. W oczekiwaniu na art merytoryczny, streszczający spotkanie jak i książkę, z, jak rozumiem, podaniem miejsca jej zakupu – zdań kilka.

Sylwetki niezłomnych. Ludwik Danielak (1923-1955)

Ludwik_Danielak.jpg

Trybunalscy podziwiają niezwykłą postać młodego polskiego żołnierza, człowieka którego patriotyzm niewyuczony, tylko spontaniczny, płynący "spod serca", jest wzorcowy dla młodzieży. Oto kolejny tekst o tym Bohaterze! Autor artykułu, historyk z Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, były pracownik IPN-u Marek Klecel, z pochodzenia jest piotrkowianinem.

Ludwik Danielak (1923-1955), ps. "Bojar", "Lotny", "Szatan" - podporucznik, ostatni żołnierz działającego w podziemiu antykomunistycznego Konspiracyjnego Wojska Polskiego, stracony przez władze

„Gdybym się jeszcze raz urodził, to też bym walczył z komuną"

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
Ludwik_Danielak.jpg

z naszego archiwum

Za sześć miesięcy, po podpisaniu przez Prezydenta RP traktatu lizbońskiego Polska utraci kolejną część suwerenności. Stanie się to na życzenie „elit” wybranych spośród współobywateli żyjących obok nas, naszych sąsiadów, naszych krajan. Nasze państwo, na przestrzeni dziejów, nie raz traciło niepodległość.
Jednak Polska odradzała się dzięki krwi przelanej przez notorycznych marzycieli, polskich patriotów. Jednego z nich chcę teraz zaprezentować.

Subskrybuj zawartość