Skip to main content

Komu wybaczyć?

portret użytkownika Z sieci

Kilkunastu czołowych dziennikarzy z mediów „głównego nurtu” oraz niektórzy politycy próbują przekonać Polaków, że „powinniśmy wybaczyć”. Wybaczyć? – komu? Nikt nas o wybaczenie nie prosi, a zbrodniarzy – ludobójców nadal władze Ukrainy uważają za bohaterów narodowych. Oni żadnego wybaczenia nie oczekują.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

13 lipca 2026

Po kolei…

portret użytkownika witold k

Po kolei; Prezydent Rosji, nakręcony przez Eurokołchoz, wprowadza wojsko na tereny penetrowane przez USA. Prezydent USA w tej samej godzinie mówi, że USA wycofuje swoje poparcie dla firm i obywateli USA funkcjonujących na Ukrainie. Rosja wojska nie wyprowadza. Eurokołchoz straszy Ukrainę, że jeśli się nie podda to nic z niej nie zostanie. Czytaj zaciera ręce na powrót do Prus Południowych.

Poczekajmy aż w Ukrainie żołd prezydenta weźmie…

portret użytkownika witold k

Poczekajmy aż w Ukrainie żołd prezydenta weźmie rodowity Rusin. Pewnie takiego już tam nie ma. Jeśli nie to niech to będzie Polak, Rumun, Słowak, Węgier, Austriak, Rosjanin ale nie Żyd.
Na razie zamknijmy się w tym polskim piekiełku. Nie zrywajmy jakiś cienkich lin… Taka sytuacja doprowadziła nas do rozbiorów i nadziei na Judeopolonię.

witold k

6 lipca 2026

Order Obywatelski dla czcicieli ludobójców?!

portret użytkownika Z sieci

Szefostwo Gazety Wyborczej postanowiło „w imieniu Polaków” nadać Żeleńskiemu i Ukrainie „Order Obywatelski”. Czy wręczą ten gadżet 11.lipca w Rocznicę Rzezi Wołyńskiej?! A potem powinni zastanowić się nad następnymi odznaczeniami dla czcicieli Pol Pota i Hitlera. Wszak też ludobójcy. I na pewno mają wielbicieli swej wielkości.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

6 lipca 2026

Putin wchodzi w buty Gorbaczowa?

portret użytkownika witold k
masoneria.jfif

Gorbaczow zarządził piejestrojkę, na zlecenie odwiecznych konstruktorów władzy Zachodu nad Rosją, po tym jak z dymem poszły największe magazyny broni 1985 r.

Jego następca szpieg KGB w tzw. Niemczech wschodnich za punkt honoru wziął odrodzenie po jałtańskiego porządku. Nikt przy tym nie wspomina jak to w Jałcie Żydzi zabezpieczyli wygodne życie dla swoich ziomków i wpływy na plan główny, dziś występujący pod nickiem Od Lizbony po Władywostok.

Otrzeźwienie?

portret użytkownika Z sieci

Mądrale z mediów tzw. „głównego nurtu” raptem zaprzestali ataków na „polskich awanturników”, którzy konfliktują nas z Ukrainą „nieustannym podnoszeniem kwestii Bandery”. Raptem dotarły do nich dwie „zaskakujące” wieści. Pierwsza – że 25 lutego 2010 r. Parlament Europejski uchwalił rezolucję w sprawie Ukrainy, w której punkcie 20. skrytykował nadanie Stepanowi Banderze tytułu bohatera Ukrainy.

portret użytkownika witold k

Pomnik Rzezi Wołyńskiej w Piotrkowie Trybunalskim

domostawa_pomnik.jpg

z naszego archiwum

Głos w dyskusji

Kiedyś rondo Bitwy Warszawskiej (dziękuję Radzie Miejskiej za stanięcie na wysokości zadania) przemianowałem na Bitwy Piotrkowskiej.

Co z tą Ukrainą?

portret użytkownika Z sieci

Zełeński sprawdza, na ile może sobie pozwolić. Wie, że Polska wspiera walkę Ukrainy z Rosją we własnym Polski interesie. Wie, że kult UPA w Ukrainie kwitnie i że jego wyznawcy stanowią istotną grupę wyborców, a wybory się zbliżają. I wie, niestety, że w Polsce zawsze znajdą się tacy, dla których okazja do skrytykowania Prezydenta z prawicy jest ważniejsza niż potępienie zbrodni ludobójstwa – w szczególności, gdy popełniona została na Polakach. Przykro. Bo w tej sprawie nie wolno nam dać się podzielić.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

30 czerwca 2026

Ale turek z tego Darka

portret użytkownika witold k
1-scaled.jpg

Nie tylko, że nie rozumie albo też rozumie i świadomie zrobił z narodowej tragedii z władzy Junty Wojskowej żarciki o tym jak ZOMO z pałami gania uciekających obywateli. Zwolniłbym już wtedy.

Teraz okazuje się, że osoba dobrze wykształcona w archiwizacji wartości muzealnych nie wykonała - nie sprawdziła rzeczy zgromadzonych ich stanu z rejestrami.

Jest jeszcze jedna sprawa brak kompetencji w sprawie podstawowej; urobienia pozytywnej atmosfery środowiska pracy.

witold k

24 czerwca 2026

Zlikwidować Nagrodę Nobla i medale olimpijskie?

portret użytkownika Z sieci

Pani Rzecznik Praw Dziecka sprzeciwiła się nagradzaniu dzieci, które za wyjątkowo dobre wyniki nauki zostały wyróżnione „czerwonym” (BIAŁO-CZRWONYM – szefowa wysokiego urzędu RP powinna to wiedzieć) paskiem na świadectwie, bo to „frustruje inne dzieci”. Czy Pani Rzecznik PD zechce wobec tego zaproponować likwidacje Nagród Nobla – bo one frustrują fizyków, ekonomistów, literatów i innych uczonych (i nieuczonych), którzy ich nie dostają. W następnym kroku powinna zażądać zlikwidowania medali olimpijskich, bo one też frustrują. To na początek.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

Subskrybuj zawartość