Skip to main content

Historia Piotrkowa

SP12: Komunikat ws. dezinformacji

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

z naszego archiwum w kontekście remontu..., którego nie było - wrzesień 2023
Dezinformacją w dezinformację...

[quote]W związku z szerzeniem nieprawdziwych informacji ws. remontu Szkoły Podstawowej nr 12 przez niektóre grupy osób, w tym przede wszystkim przez radnych opozycyjnych, Urząd Miasta wystosował komunikat ws. dezinformowania społeczności SP12.

portret użytkownika witold k

38. Pielgrzymka Energetyków raz jeszcze

Ryszard-Lopacinski-2.jpg

Staram się systematycznie od zawsze (internet), od pierwszej strony internetowej 2002 wspolnota-nazaret.pl, kowalczyka.info.pl dotykać pokazywać fenomen sierpnia 80'. Mowa o DLP i odrodzonych Cechach; Cechach w fabrykach - o duszpasterstwie zawodowym.

Można do tego sięgnąć jest dużo...

Tym razem chcę wykazać te 38 lat pracy świeckich; to wolontariacka praca wedle przyrodzonych, nabytych, wykszatłconych; przymiotów, talentów, kompetencji.

Co dzieje się w Piotrkowie Trybunalskim 2023

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Co dzieje się w Piotrkowie Trybunalskim? To co na jak mówimy Zachodzie; "efekt wykastrowania". To jest temat; nie pomaga tutaj splątanie medialno - formalne. Rada Miasta VIII kadencji, wedle instrukcji (absolutorium), ogłasza publiczną debatę na temat Miasta. Listy, podpisy, pięć minut.

Manipulacja. Celem debaty jest jak nazywam splątanie (zagonienie w narożnik) - rozmowa o tym co jest dobrze robione co źle czego nie podejmuje Samorząd. Jednym słowem rozmowa o podstawowym zakresie obowiązków samorządowej administracji - okrojonej przez administrację państwową i wykonywaną za pensję.

Marek Radziejewski

portret użytkownika witold k

Odszedł mój kolejny rodzinny (mam miałem Ich czterech) solidarnościowiec. Jego małżeństwo z Bożenką to właśnie solidarnościowe wydarzenie. Przykładni młodzi ludzie ideowi bezkompromisowi. Nie ma już; Antoniego, Bożenki, nie ma Marka.

został - Marek; mój następca w “Piomie”.

Związek Walki Młodych AD 2023

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

80 lat temu w pełnej nadziei na dożywotnie żołdy, wiele razy przeformowywane, bojówki komunistycznej młodzieży dzielnie służyły nowej komunistycznej na końcu pracy i panu z Moskwy - zarządcy.

Wnuczęta nafaszerowane podobnie do babci i dziadków obietnicami owych żołdów i wygodnego życia służą za obiecaną mannę w przyszłości. Służą nowemu hegemonowi także komunistycznemu, który szefostwo z Moskwy do Brukseli wyprowadził.

Panu Krzysztofowi Chojniakowi; jak ślepej kurze...

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Panu Krzysztofowi Chojniakowi; jak ślepej kurze ziarno się trafiło.

Okazało się, że numer na masowe nie uznanie podpisów pod referendum nie wyszedł. To czas dla mojego młodszego kolegi - mówią twojego ucznia, może stanąć na wysokości zadania. Oddać żołd, przejść na miejsce któregoś z emerytów (np. szkolonego w Moskwie) - przeprosić za okupację urzędu - zachować dobrą kartę.

witold k

12 czerwca 2023

więcej niebawem

Referendum 2023 PT - że niby nie odbyło się?

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Referendum 2023 PT - że niby nie odbyło się, to rozejrzyjmy się po okolicy.

Jan Olszewski & Kazimierz Maciołek

portret użytkownika witold k
AP_510x350.jpg

Akademia Piotrkowska.

Moja cierpliwość spolegliwość w spr. nie odzywania się w programie umniejszania pana Jana Olszewskiego jako Patrona Uczelni została przerwana. Przerwana wypowiedzią pana Domarańczyka Waldemara. Kogoś kto już dawno powinien odnieść się do "mordu" na swym poprzedniku Kaźmierzu Maciołku. To jest temat do pokazania także upamiętnienia np. Patronatem Akademii Piotrkowskiej.

Jubileusz współczesnej książnicy

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Mowa o jubileuszu miejskiej biblioteki publicznej w PT. Rozumiem, że każdy osoba firma instytucja ma prawo świętować swoje rocznice. Trzeba jednak uważać żeby z tego nie wyszło zawłaszczane, kupczenie, wyścig. Prosta to droga do wylania dziecka z kąpielą; do rodzaju próżnej satysfakcji do utoksyczniania tego co ponad. Z czym możemy się mierzyć jednak nie dosięgamy.

Nie byłem nie wiem. Wyrażam nadzieję że jednoznacznie odróżniono jubileusz od ludzkiego geniuszu wyrażonego, na kartce, zapisanego w książce i jej gnieździe bibliotece.

Pochodzenie

portret użytkownika witold k

Wezwany (sobie narzuconym przed XXX lat) obowiązkiem pamięci uczestniczyłem w nabożeństwie przejścia młodego Piotra na wieczny odpoczynek. Świadectwo jakie wystawił ksiądz celebrans o osobie młodego katolika; słowo list Taty 18 latka, którego pożegnaliśmy po tej stronie życia to szczyt ojcowskiej pokory, mądrości; religijnej nadziei.

Subskrybuj zawartość