Skip to main content

Polityka

portret użytkownika witold k

Wspomnienie niezbyt miłe (15)

W 34. rocznicę wielce ważnej politycznie inicjatywie ujawnienia noszonej przez lata nadziei na jak potem nazwiemy III RP. Pomysły, wręcz program pokazania po latach naszych celów, nadziei oryginalnych pomysłów w tym wypadku Energetyki nie znajdują wsparcia. Może zrozumienia, potrzeby? Rzecz tyczy politycznych nadziei katolickiej opozycji jak to P. Kiszczak nazwie „Ekstremy solidarnościowej”

portret użytkownika IMS.PT

Nowa prezydencja, stara linia – Szwecja na czele państw UE

04b19b12-d6a4-419b-a135-fb86b37b5b25-768x512.jpg

Wraz z nowym rokiem Szwecja objęła prezydencję w Unii Europejskiej. Już na starcie zapowiedziała kontynuację dotychczasowej polityki UE, co oznacza ciąg dalszy grillowania Polski za rzekomą niepraworządność oraz forsowania szkodliwych dla gospodarek państw członkowskich rozwiązań klimatycznych. Podsumujmy fakty, z którymi Unia Europejska wchodzi w nowy, 2023 rok.

portret użytkownika witold k

Historia Solidarności Energetyków piotrkowskich na tle ówczesnego czasu w Piotrkowie i Łodzi

14.01.1989 Ogloszenie KZ S.jpg
Właśnie minęły 34 lata
Notatkę - zajawkę napisałem w styczniu 2018 na rok przed rocznicą. To było wydarzenie... Grupa Robocza KK środowisko nieuznające rozwiązania związku zawodowego jako działań niezgodnych z MPP utrzymało działalność struktury przez całe lata Juty Wojskowej, a po 1989 na złość całej ekipie (Geremek Kiszczak) ponownie zafunkcjonowało we wierchuszce NSZZ"S". Naprawdę: historia, która nakazuje zdjąć czapkę przed nami, została całkowicie w moim środowisku pracy zlekceważona. Może w kolejnych okrągłych rocznicach dojrzeją.
portret użytkownika witold k

Wielka orkiestra świątecznej przemocy online w PT

herbPT.svg.png

z naszego archiwum na dzień przed Uchwałą - żeby nie było...

Tytuł "Wielka orkiestra świątecznej przemocy" to mój bon mot. Owszem. Zasługuje na pokazanie owej przemocy w jakieś formie - nazwy ronda? To ważne. Wszystkie formy upokarzania Nas, robienia na nas pieniędzy - kończą się rodzajem Nawrócenia - patrz Pan Kotański. Wybrukowałem podobnych bon motów wiele.

Lex Terlikowski

portret użytkownika witold k

Jedna z pierwszych ważnych postaci Telewizji Republika, już dawno samo napędzająca się w narożnik lewactwa - ma swoje dni. Pan przeskoczył wszelakie normy wiele lat temu – mowa o moralnym i politycznym zlinczowaniu piotrkowskiego kapłana.

Sądziłem, że to pokorne zejście z fali hejtu, bez szansy na wyjaśnienie, wyrwanych z kontekstu słów, wczesnej bądź później doprowadzi do refleksji redaktora moralisty z masońskiego nadania i owy przeprosi księdza, na którego czekamy… Nic takiego się nie stało.

Ukraina & USA

portret użytkownika witold k

Nie ma takiej ilości "broni" niemieckiej i francuskiej, która byłaby w stanie odmienić sytuację polityczną, moralną – europejską - katolicką. Dziadostwo się zakałapciułało dobry czas dla Islamu, którego masoneria słabo się chwyta bo po łapach dostaje.

Jednak nie kapiszony

portret użytkownika Z sieci

Pan europoseł Jacek Saryusz-Wolski wskazywał, że UE próbuje na Polsce wymusić niezgodne z traktatami ustępstwa szantażując wstrzymaniem wypłat z KPO. I ostrzegał, że każde ustępstwo zostanie uznane za „niewystarczające”. Wskazywał, że jedyną skuteczną odpowiedź może być tylko odpowiedź szantażem na szantaż: blokowanie wszelkich decyzji, które wymagają jednomyślności członków UE, czyli Rady Europejskiej. Polskie władze uznały, iż „Wolski proponuje strzelanie z kapiszonów”. Tymczasem „radę Wolskiego” zastosował premier Orban. I uzyskał efekt…

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

Oszukani

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Oszukani. Przynajmniej za takowych się mający; zawiedzeni, zatroskani, zdradzeni w tym walczący, nienawidzący, sfrustrowani i ci najważniejsi podjudzający.

Tych którzy dopowiedzą, że przez III RP jest najmniej choć to tu w nieuznanej, zwalczanej państwowości; pokładają swoje frustracje i nadzieje - na upadek władzy liczący…

Pochodzenie wskazanego szwadronu? To temat rzeka - są tam wszyscy. Potężna armia wszelakich rodzajów. Armia gotowa pobiec w kierunki światła do samozagłady. Stado owiec biegnące w noc do światła - do płonącego stogu.

Oświadczenie

portret użytkownika grzegorz

13 grudnia

Niektórzy historycy po wielu latach od słynnego 13 grudnia próbują relatywizować a nawet tłumaczyć wprowadzenie stanu wojennego. To niedopuszczalne.
Stan wojenny został wprowadzony na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej uchwałą Rady Państwa, podjętą w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku (co było niezgodne z Konstytucją PRL-u).

Było to siłowe działanie komunistycznych władz, zmierzające do rozbicia cieszącego się masowym poparciem Polaków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.

Junta Wojskowa matrioszki Jaruzelskiego

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Junta Wojskowa matrioszki Jaruzelskiego spojrzenie polityczne w 2022. Staram się wspominać czas, który mnie dotyczy, mojej katolickiej Ojczyzny. Jest tego dużo bardzo dużo. Nie ma w PT drugiego takiego. Tym razem w kontekście obecnego etapu współpracy Zachodu ze Wschodem.

Rozmowa Jaruzelskiego z wczesnych lat siedemdziesiątych XXw. do dziś jest aktualna. W 1983 zawarł układ, dokręcony w 1989 do dziś jest strzeżony. Przyduszanie kelnerów z "Magdalenki".

Subskrybuj zawartość