Skip to main content

Polityka

Adam Glapiński

portret użytkownika witold k

Profesor Adam Glapiński po raz pierwszy po ca 24 latach (prezes został prezesem) uzyskał reelekcję w Narodowym Banku Polskim na żołdzie prezesa.

Praworządność w Polsce – dlaczego jej nie ma

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Bardziej rzecz ujmując – dlaczego wszyscy udają że nie wiedzą a wiedzą jak kiedyś bard śpiewał...

Przede wszystkim - bo polityka, to wedle graczy i to też dinozaurów to to co jest dziś. A dziś rzecz ma się tak, że land III RP znaczone pieniądze na kolejną rozbudowę infrastruktury Eurokołchozu medialnie zawłaszczył pod swoje polskie propagandowe potrzeby.

Dziwić się, że lewackie dziadostwo z UE się trzepie… Pisałem o tym kilka razy, że to lekko wkurzające. Przypomnę; obecną, obiecaną kasę, nazywali „Polskim Ładem”. Można było choć „Ładem w Polsce” Ale.

Tusk czy Putin a może Duda i Zełenski

portret użytkownika witold k

Taka myśl refleksja.

Tusk jak kto nie wie malarz słupów stoczniowych robi za szefa największej partii w UE. Znaczy dużo może.

Putin wychowanek sowieckiej bezpieki i jej parobek. Szef szefów największej armii świata nic to, że zawsze za amerykańskie pieniądze posyłana była, do mokrej roboty, i sukcesy odnosiła.

Panowie jak to przystało na człeka Zachodniego i Wschodniego - wojny prowadzą. Przynajmniej tak i się wydaje. Donald z Polską. Wladimir z Ukrainą. Jeden żąda służenia za znakowane srebrniki, drugi za spaloną ziemię.

Spragnieni godności

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Spragnieni godności narodowej, państwowej nie widzimy (nie chcemy), że to też obszar penetracji personalnej, partyjnej wręcz koteryjnej.

Dotykam tematu od zawsze. Pisałem, kiedyś, co robiłem, jak mi się urzędnicy a w konsekwencji interesanci nad wyraz kłaniali… Ostatecznie, też w związku z szykującym się, zabetonowaniem polityki, jako miejsca pozyskania w przyszłości etatu, czy też żołdu, w fałdach, odszedłem z funkcji z wyboru.

Tutaj do meritum

„Głupota Ziobry jest niesłychana”

portret użytkownika witold k

To cytat z ministranta, działacza partyjnej młodzieżówki z Żyrardowa, komitetu centralnego PZPR i tegoż konsekwencji żołdowca parlamentu – w Unii Europejskiej. Z Moskwy do Brukseli (jak o biuro Komisarzy idzie); to co się dziwić Leszkowi...

Pan ponad wszelką wątpliwość mówi, że pokorne ciele dwie matki ssie… To ja takie słowa usłyszałem w ca 1983 roku od lekarki w FMG PIOMA. Takiej Lekarki jak pan Leszek Polityk. Pani ta w kilka miejscy potem mało nie zabija mi malutkiego Syna. Złe leki przepisała; stan był skrajnie niebezpieczny. Więcej. Nie kryła zdziwienia, że nasz Synek żyje…

Rzeczy ważne i ważniejsze

portret użytkownika Z sieci

W naszym Parlamencie trudno jest osiągnąć zgodę, by wydatki na obronność finansować „pozabudżetowo”. Przeciwnicy argumentują, że oznacza to niekontrolowany wzrost deficytu i długu w finansach publicznych Polski. To prawda. Takie ryzyko rzeczywiście istnieje. Ale warto się zastanowić: ile będą warte takie zmartwienia, gdy Rosjanie przyjdą „wyzwalać Polskę?” Że jest NATO i art. 5? Owszem, ale uruchomienie go wymaga czasu. Trzeba założyć, że przez jakieś 2 tygodnie musielibyśmy bronić się sami. Dobrze by było, byśmy mieli czym.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

21 kwietnia 2022

Naród; rosyjski, ukraiński… niemiecki etc.

portret użytkownika witold k

Zdań kilka w ciągu pod nickiem „u krajana”

Naród rosyjski miał się łatwo dać zmanipulować Putinowi; Naród ukraiński cierpi i za wolność życie oddaje. Naród niemiecki nie jest zadowolony z tego, że Niemcy brodni nie sprzedają - Ukrainie.

Podobnych medialnych manipulacji można by mnożyć… bez końca. Są dwa momenty kiedy polityczne – partyjne w istocie koterie przypominają sobie o narodowej wspólnocie. Mowa o podejmowaniu tematu w formie wyborczej czy wojennej - propagandy. Nic to nie jest warte. To oszustwo.

Czy Rosjanie to Europejczycy?

portret użytkownika Z sieci

Geograficznie Europa sięga do Uralu. A pod względem kultury politycznej? Spotkałem się z opinią, że Europa sięga tam, gdzie w mieście stoi ratusz – siedziba rady miejskiej, samorządu mieszkańców. Jeżeli jest tam pałac gubernatora, czy siedziba innego namiestnika władzy centralnej (jakikolwiek byłby jego tytuł służbowy), to znaczy, że jesteśmy już poza granicami Europy.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

31 marca 2022

Rząd ujawni dokumenty ze spotkań Tusk-Putin?

portret użytkownika witold k
flaga_polska.jpg

Rząd ujawni dokumenty ze spotkań Tusk-Putin? Nagłówek z TVP Info. Ten znak zapytania wszystko wyjaśnia ale...

Wojna trwa, infrastruktura miast, wsi jest niszczona; ludzie umierają, stają się kalekami… uciekają. Zachód znaczy euro kołchoz dyskutuje, analizuje, po cichaczu broń dostarcza. Wszyscy czekają… na upadek Rosji.

Jedni tylko obecnej administracji, inni tak żeby już się nie podniosła. Żeby; jedni mogli przejąć wspólne zbudowane firmy do wywożenia surowców, drudzy żeby co...?

Subskrybuj zawartość