Skip to main content

Wizyta w Sejmie RP

Wspomnienie ze spotkania w Sejmie

W ubiegłym miesiącu 19 lutego 2008 r. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich wraz z Zarządem Powiatowym PiS zorganizowało wyjazd do Warszawy. Pierwotnie celem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wizyta w Sejmie. Okazało się że całego planu nie zdołamy zrealizować. Skoncentrowaliśmy się na Sejmie. Wizyta była ustalona i przygotowana z posłem Antonim Macierewiczem, który zaaranżował spotkanie z v-ce Marszałkiem Sejmu Krzysztofem Putrą, posłem Gosiewskim. Rozmawialiśmy w kuluarach z v-ce prezesem PiS Panią Natalii Swiat, Jackiem Kurskim, Zbigniewem Ziobro. Towarzyszyli w tych spotkaniach posłowie naszego okręgu Dariusz Seliga i Telus. V-ce marszałka Putrę zaprosiliśmy do Piotrkowa. Marszałek zaproszenie przyjął.

W najbliższych miesiącach postaramy się także zorganizować spotkanie z ministrem Zbigniewem Ziobro. Dodatkowym przeżyciem było uczestnictwo w toczących się obradach Sejmu. Odczuliśmy na żywo klimat posiedzenia, temperaturę toczącej się dyskusji na temat sytuacji gospodarczej naszego kraju. Spotkanie w Sejmie zakończyliśmy późnym popołudniem. Chcieliśmy jeszcze zajrzeć na Stare Miasto i do Łazienek. Niestety wrażenia i zmęczenie było tak duże że po wieczornym spacerze w Łazienkach udaliśmy się w drogę powrotną do Piotrkowa. Przystanek w Jankach przeznaczyliśmy na wzmocnienie sił fizycznych obiado-kolację. Wycieczkę naszą prowadziła przewodniczka Pani Basia Ostrowska, która podczas trasy opowiadała ciekawą historię regionu piotrkowskiego i okolic.

Przedstawiamy Państwu dokumentację fotograficzną z wizyty w Sejmie. Szkoda, że zdjęć jest tak mało. Niestety musieliśmy aparaty i komórki zostawić w szatni sejmowej. Mogliśmy pozostawić tylko jeden aparat, który w dodatku się uszkodził.
Zdjęcia wykonał Lech Kazimierczak.

Piotr

5 marca 2009

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak