Skip to main content
portret użytkownika Towarzystwo Patriotyczne

Towarzystwo Patriotyczne Radomsko apeluje do władz miasta Radomsko o odwołanie i wstrzymanie organizacji zaplanowanych iw Muzeum wszystkich kolejnych uroczystości i imprez o charakterze rozrywkowym, muzycznych, wręczania nagród, wyróżnień i odznaczeń, do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy włamania do "celi śmierci" i kradzieży szczątków ludzkich z muzealnych piwnic.

W pierwszych latach po II wojnie światowej mieścił się tam areszt i więzienie UB i NKWD- miejsce kaźni Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych, żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego. W okresie 7 luty - 17 maj 2017r., Towarzystwo Patriotyczne znalazło tam ludzkie kości, które najprawdopodobniej są szczątkami zamordowanych tam i nigdy nie odnalezionych Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych.

Kości zostały zgubione przez złodziei, którzy najpierw wykuli kilka otworów w ścianie zamurowanej "celi śmierci" a następnie je skradli, usiłując w ten sposób ukryć i zataić przed opinią społeczną mroczną przeszłość tego miejsca, dokonując ioch bezprecedensowego zbezczeszczenia.

Instytucje porządku publicznego, wymiaru sprawiedliwości, pamięci historycznej - wbrew społecznym oczekiwaniom zachowania zasad logicznego i spójnego wewnętrznie rozumowania na gruncie prawa, wobec bezspornych faktów wykucia dziur i znalezienia szczątków ludzkich uznają, że wykucie dziur i kradzież szczątków ludzkich nie jest przestępstwem! A Towarzystwo Patriotyczne jest nieuprawnione do zgłaszania takich przestępstw.
Także radomszczańskie media, wbrew oczywistym faktom nawet nie kiwnęły przysłowiowym palcem by wyjaśnić sprawę. Wręcz przeciwnie - opowiadały bzdury o szczurach i myszach.

My musimy sobie zdawać sprawę z tego, że zadnych zabaw na grobach urządzać nie wolno. Już w latach 60- tych ubiegłego stulecia wiedział o tym ubek, który zabronił urządzania tam kawiarni! A przecież katownia w podziemiach Muzeum jest grobem!

Nie wolno nam kpić z tych, którzy zostali tam zakatowani na śmierć.
Taką właśnie kpiną było uroczyste wreczanie ... "Orzełków Warszyca", zorganizowane przez osoby, które doskonale wiedziały o tym, że pod ich stopami mogą znajdować się szczątki Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych z Konspiracyjnego Wojska Polskiego. Szczytem nietaktu było wciągnięcie w tę "zabawę" osób konsekrowanych.
Można powiedzieć, że był to makabryczny taniec żywych, na grobach pomordowanych.
Tak wygląda oblicze pychy.

Przewodniczący
Tadeusz Dudkiewicz

Radomsko 12 czerwca 2018r.

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak