Skip to main content

800 lat Piotrkowa Trybunalskiego

portret użytkownika Marek
Gabor Al.3Maja 36_LI_0.jpg
logo800.jpg

Jubileusz jest okazją do porządkowania, dokumentowania odległej historii miasta i tej współczesnej. Na historię składają się wielkie wydarzenia, fakty, ale i te drobne, o których nie wie ogół społeczności.

Chwała Dyrekcji ZSP-1 za przywrócenie „skazanej na zapomnienie” historii szkoły. Odbyła się piękna uroczystość Jubileuszu 111-lecia tradycji tej szkoły.

 • „Nie chwała” dla Dyrekcji Zespołu Szkół „Gabor” za sprawą usuniętej tablicy pamiątkowej z fasady budynku szkoły w Al. 3 Maja nr 36/38, zamieszczonej przez towarzystwo TPPT.

 • „Nie chwała” dla Urzędu Miasta za marginalizowanie faktu usunięcia tablicy, która wpisana była na listę U.M. obiektów chronionych prawem.
 • „Nie chwała” dla Prokuratury Piotrkowskiej, która zawiadomieniem (sygn. Akt 1Ds./328/14 z dnia 12 maja 2014 roku) dostrzegła jedynie stratę materialną na rzecz TPPT na kwotę ok. 3000 PLN.
 • „Nie chwała” dla wszystkich odpowiedzialnych instytucji, które nie zadbały o przywrócenie na dawne miejsce (patrz zdjęcie) tablicy informacyjnej o poprawionej treści.

  Marek Jaworski

  30 lipca 2017

  więcej

 • 5
  Ocena: 5 (3 głosów)
  Twoja ocena: Brak