Skip to main content
portret użytkownika Nazaret Energetyków
„Ukazała się bowiem łaska Boga,
która niesie zbawienie wszystkim ludziom”.
/Tt 2, 11/

Boże Narodzenie 2016 r.
Z Betlejemskiej Groty płynie na cały świat orędzie miłości i pojednania. Cicha i święta noc niesie z sobą wielką nadzieję.
Jezus Chrystus przychodzi do nas, przynosząc pokój i obdarowując pełnią życia. Kolejny raz Bóg pokazuje jak bardzo troszczy się o człowieka i o to, by odkrył, że tylko zwracając się do Niego, uznając Go jako swojego Boga i Pana, może ukoić swoje niespokojne serce i wypełnić je Bożą łaską.
Niech ten nasz Pan i Bóg leżący w betlejemskim żłobie króluje w naszej umiłowanej Ojczyźnie. Jak żył w nazaretańskim domku, tak niech żyje wśród nas, niech żyje i króluje w naszych rodzinach i w sercu każdego z nas, niech obdarza nas obfitością swych łask i wszelkim błogosławieństwem.

W imieniu Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków „Nazaret” życzymy błogosławionych świat Narodzenia Pańskiego i pełnego Bożej łaski Nowego Roku 2017.

Władysław Turek
Przewodniczący Zarządu
Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków ”Nazaret”

Ks. kanonik dr inż. Sławomir Zyga
Krajowy Duszpasterz Pracowników
Energetyki, Elektryki i Elektroniki

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak

Życzenia na Boże Narodzenie 2016

portret użytkownika ryszard l

Boże Narodzenie 2016

W tym przedświątecznym zabieganiu, w tej trosce, która ogarnia nasze serca, warto odnaleźć to prawdziwe Boże Narodzenie.

Niech przychodzący na ten świat Jezus Chrystus ukaże każdemu z nas tą nieprzemijającą rzeczywistość.

Mam również w pamięci tych, którzy inaczej postrzegają tą treść Bożego Objawienia i wyrażam przekonanie, że to wielkie dobro jest adresowane do wszystkich.
Jest to bogactwo otwierające każdego z nas. Niech w naszych relacjach zaznacza się wielki humanizm, który zauważa każdego, tworząc tą ważną atmosferę miłości, pokoju, akceptacji, atmosferę pięknych międzyludzkich relacji.

Dzisiaj jest ona bardzo wyczekiwana, aby urodzić pośród nas to wielkie dobro.
Bóg pierwszy wybrał nas i dał nam swego Syna.
Niech piękno betlejemskiej nocy stanie się naszym udziałem, a Jego błogosławieństwo niech wypełnia te wszystkie społeczności i miejsca naszego życia. Niech ogień Jego miłości rozjaśnia nasze oblicza i wypełnia nasze serca.


w Bożej Dziecinie rozradowany
Ryszard Łopaciński - przewodniczący
DWZ Nazaret
w łódzkich oddziałach PGE

Życzenia ks. Władysława na Boże Narodzenie 2016

portret użytkownika Nazaret Energetyków

“Przebudź się człowiecze: dla ciebie Bóg stał się człowiekiem!
Dla ciebie, powtarzam Bóg stał się człowiekiem! “.
/ św Augustyn, kazanie 158 /

Taki jest wieczór gdy Gwiazda Betlejemska rozjaśnia naszą rzeczywistość,
A jej światło prowadzi do stajenki, W radości i wdzięczności wobec Boga za miłość jaką mam ukazał w Tajemnicy Wcielenia składamy sobie życzenia.

Pragnę również i ja włączyć się w tę radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i złożyć Panu dyrektorowi, Zarządowi wszystkim pracownikom rejonów najlepsze życzenia.

Niech Boże Dziecię Jezus błogosławi w codziennej pracy i każdej posłudze podejmowanej z miłości dla drugiego człowieka, a wiara w Boża Opatrzność niech pozwoli z większą ufnością i nadzieją spojrzeć w nieznane, ale spoczywające w jego rękach jutro roku 2017.

Ks. kanonik Władysław Staśkiewicz
Duszpasterz Energetyków, Elektryków i Elektroników
Archidiecezji Łódzkiej

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.