Skip to main content

Park Śródmiejski im. Świętego Jana Pawła II

portret użytkownika witold k
jp2.png

Na zaproszeniu na Obchody 225. Rocznicy Konstytucji 3 Maja pojawił się Skwer Jana Pawła II.

Rada Miasta, jak wiemy folwark PROM-u, odbiega od oczekiwanych norm i nie znajdziesz w łatwy sposób bieżących obrad Komisji czy internetowych debat na tematy z porządku posiedzenia np. Komisji RM. To oczywiście powoduje wiele niepotrzebnych zapomnień, zawirowań, niedopatrzeń. Portal RM - moje dziecko, miał to ogarnąć. Zaproponowałem: trybunalscy.pl też nic z tego.

Ten Skwer to zapewne próba wyjścia z pata, jaki wykazał redaktor portalu Gazeta Trybunalska, że park wymaga stosownych warunków terenowych i nasadzeniowych.

Skwer Stefana Kardynała Wyszyńskiego nosił nazwę Park Śródmiejski Jana Pala II. Jeśli w ostatnim normowaniu tego miejsca pojawiła się nazwa "Park", należy to zmienić na Park Śródmiejski.

Z historii. Radni I kadencji nadali piotrkowskiej wtedy po dwakroć Krzywdzie nazwę Skwer Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po tym, jak się okazało, że w dokumentacji RM nie ma zdania na temat Skweru (SKW), postanowiliśmy w FRK, że nie będziemy zaciągać jednego z największych narodowych symboli – Prymasa Tysiąclecia. Postanowiliśmy podnieść rangę Krzywdy do Jana Pawła II. Ja tego dokonałem. Z litości i wyrozumienia nie będę w tym miejscu - można to znaleźć gdzie indziej - przywoływał po nazwiskach ludzi występujących przeciw nadaniu temu miejscu imienia JPII.

Oddzielnym tamten jest to, kto i co zafunkcjonuje w miejscu po kinie Hawana. To będzie ciekawy materiał. W nowym świetle pokaże naiwność drobnych opróżniaczy rondelka?

witold k

24 kwietnia 2016

XX lat od trzeciej piotrkowskiej Krzywdy

4.2
Ocena: 4.2 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak