Skip to main content

Polska 100 dni po wyborach

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

z naszego archiwum

Pojawiają się opinie, komentarze podsumowujące krótki okres od wyborów parlamentarnych 2015. Wyborów, jak żadne wcześniej, przyznających jednej grupie politycznej większość Ustawodawcy.

Owe niespotykane – olbrzymie zwycięstwo, to poparcie ca 22% polskiej populacji. Co którego podatnika? Do rzeczowej oceny należy przedstawić, jaki procent wyborców pracuje – płaci podatki. Szczególnie ci są ważni. Załóżmy, że co 3 podatnik głosował na tzw. zwycięzców. To pierwszy prztyczek dla polityki – nie matki mądrości, a cwaniaków, uczestników permanentnego majdanu, którym rozgrywają komisarze i oligarchowie - parobki tajnych, nieformalnych związków.

Raczej nie mam wątpliwości, że to po stronie większości parlamentarnej i rządu znajdujemy polityków - tych od matki mądrości, którzy nie mając wyboru, funkcjonują w polskim i unijnym majdanie - miejscu handlu wszystkich, wszystkim i ze wszystkimi.

Pożyteczni idioci, współczesne traktorzystki i junacy (KOD) przy ichnich liderach europejskich, którzy z jednej strony kpią z konkurentów w Polsce, porównując ich do putinowskiej ideologii rzekomo panującej w Polsce za PiS-u, a z drugiej biznesy ustawiając, z ową putinowską ideologią, wychodzą na tych, którzy mogą dobrze przysłużyć się Polsce. Patrz: były ministrant Miller - gada do rzeczy.

Pełen pretensji (jestem przeciwnikiem Okrągłego Stołu), wątpliwości, po raz kolejny udzielając poparcia dla zmian, jakie realizuje obecna parlamentarna większość - podaję, co zostało pominięte, przesunięte, zablokowane, a co może zemścić się w przyszłości.

 • Liderzy (kombatanci) powinni ustosunkować się do układów z Magdalenki. Przygarniać tzw. Ekstremę Solidarnościową, wspomagać, a nie zwalczać własną opozycję w postaci grup i grupek prawicowych, endeckich, kapitalistycznych,
 • w praktyce zrealizować postulaty wolnych wyborów większościowych, jedno kadencyjności w Parlamencie i Samorządzie aż do JOW,
 • jasno przedstawić stosunek nowej politycznej koalicji co do zadłużenia PRL-u jak i III RP. Przedstawić bilans szczególnych uprawnień dla tzw. kapitału zagranicznego w stosunku do rodzimego biznesu. Zbilansować na nowo zadłużenie,
 • określić zasady pomocniczości tzw. państwa biednym obywatelom. Praktycznie - kupczeniem podatkami,
 • przestawić propozycje ułożenia sprawy konfidencji i agentury,
 • określić formy współpracy na polu europejskim. Projekt wykluczenia lewackich wpływów w UE
 • ostentacyjnego uszanowania polskiego podatnika jako suwerena - jako lokaty kapitału, ostatniej wartości, jaką mamy i z której możemy skorzystać.
 • ...

  witold k

  19 stycznia 2016

 • 4.2
  Ocena: 4.2 (10 głosów)
  Twoja ocena: Brak