Skip to main content

Socjalizm jest korupcjogenny!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Z jakim ustrojem kojarzy się Państwu termin korupcja? Czy w gospodarce wolnorynkowej, gdzie wszystko jest prywatne i nie ma żadnych ograniczeń w zakładaniu jakichkolwiek firm?
Czy z ustrojem socjalistycznym gdzie firm państwowych jest co niemiara, biznes prywatny jest i owszem, ale ściśle koncesjonowany. Koncesje wydaje się nawet na wydawanie koncesji, urzędnik siedzi na urzędniku i urzędnikiem pogania. Gdzie oczywiście jest urząd i różne organizacje pozarządowe do zwalczania korupcji. Stefan Kisielewski powiedział kiedyś:
"socjalizm to taki ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nigdy nie występujące w normalnym ustroju".
Walka z korupcją jaką serwują nam urzędy i organizacje antykorupcyjne to marnowanie czasu!

Stosujmy się do zasad DEKALOGU, niech to będzie nasza konstytucja. Przypomnijmy sobie przykazanie: NIE KRADNIJ
i zastosujmy to przykazanie w praktyce! Nasza walka powinna toczyć się o likwidację socjalizmu: zniesienie koncesji, prywatyzację wszelkich sfer życia gospodarczego i nie tylko gospodarczego. Przestańmy głosować na różne socjalistyczne POPIS-y, PSL-e i inne SLD! Wtedy korupcja zniknie wraz z socjalizmem!

Piotr Korzeniowski

11 stycznia 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

To na kogo proponuje Pan głosować....

jeśli realny układ polityczny w Polsce obraca się wokół PO- PiS? Wiem na UPR . Tylko tu partia nie ma przebicia.
No i oczami wyobraźni widzę na chwilę obecną brak koncesji,ciąg dalszy "prywatyzacji po polsku" co nie rozkradzione trzeba ukraść , powstające jak grzyby po deszczu kasyna przez które pierze się brudną mamonę. A co w zamian dla tych uczciwych , co to mają pomysł na życie ale nie mogą go zrealizować ponieważ nie ma dla nich instrumentów finansowych?
No cóz oni sobie jakoś poradzą , albo za namową Lecha Wałęsy pierwszy milion ukradną . No bo przecie nikt ich nie dopuści do prywatyzowanego mienia państwowego(to miejsce zarezerwowane jest bowiem już dla "uznanych buissnesmenów" z pierwszej prywatyzacji) , który ostał się jeszcze i za przysłowiową złotówkę sobie nie wykupią np. szpitala na Rakowskiej. Do znudzenia będę powtarzał , że naród polski został okradziony poprzez prywatyzację , której ciąg dalszy na podobnych zasadach jak w przeszłości chce nam fundować niejaka PO. Że tym , który się dopuśił takiego stanu jest L. Balcerowicz i jego reformy. Wielki ekonmista zanim zaczęto o nim tak mówić był lektorem przy KC PZPR i wmawiał narodowi , że majątek narodowy nie jest POLICZALNY dlatego nie można przeprowadzić prywatyzacji kuponowej jak w Czechosłowacji. Rezultaty można porównać.
Prawdą jest Panie Piotrze , że lepsze prywatne niż państwowe , ale jak ludzie mają tworzyć prywatne jak większośc nie posiada kapitału początkowego? Muszą ukraść pierwszy milion. I tu Dekalog nie wchdzi w rachubę.
Tu Balcerowicz dał zielone światło tym , którzy Dekalg zostawili daleko w tyle , pozostawiając Go większości społecznej.
Każda forma liberalizmu jest socjalizmem , a w szczególności neoliberlizm , który jest Polakom ówcześnie serwowany. Proponuję zainteresowanym zapoznać się z wywiadem prof.Henryka Kieresia pt. "Najstarszy spośród socjalizmów" link:
http://cywilizacja.ien.pl/?id=21
Najczystszą formą gospodarczą jest kapitalizm , oparty na równych zasadach i najlepszych wartościach (Dekalog)społecznych. Obecny kryzys gospodarczy obnażył słabości gospodarki liberalnej(dofinansowywanie prywatnego sektora przez państwo, gdzie tu zasady wolnego rynku?!). Pozdrawiam

Wiem jak uczciwie od pucybuta dojść do milionera!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Wiem też, że to zrobią tylko wyjątkowi ludzie! Jest podstawowy warunek, trzeba do mnie przyjść i pogadać osobiście!
Zapraszam!
Piotr Korzeniowski

socjalizm

Tadeusz Muszyński
Socjalizm jest zły z założenia ale wolny rynek jest rownie zły, powiedział to ten, który przyznał, że kryzys to jego wina. Kto to ?

Jakie ...

rozwiązanie pośrednie Pan proponuje? ...Trochę się w tym zaczynam gubić

nowy ład gospodarczy

Tadeusz Muszyński
Nikomu nie chciało sie analizowac Alana Grinspana. Wyjaśniam to w moim blogu http://jawnosc.blogspot.com

Panie Tadeuszu Muszyński!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Gorąco zapraszam do przeczytania:
"Omnipotenci" Wojciecha Czarneckiego na stronie
www.prokapitalizm.pl
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Obecny kryzys gospodarczy ma inne korzenie!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Jeżeli nasza dyskusja ma polegać na odsyłaniu do innych autorów, to służę: Michał Wojciechowski "Moralne źródła krachu" www.prokapitalizm.pl
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

kryzys

Tadeusz Muszyński
Wynika z tego Panie Piotrze Korzeniowski, że:
1. nie czytał Pan mojego blogu http://jawnosc.blogspot.com
2. nie czytał Pan moich poprzednich wypowiedzi
3. Pan Michał Wojciechowski opowiada tzw. prawdy oczywiste bez recepty, chyba, że receptą jest anarchia, faszyzm czy inne poza demokratyczne metody. Pinoczet byłby wielki gdyby wprowadził, po uspokojeniu, jawność i wyedukował społeczeństwo, że liberalizm bez jawności to zło najgorsze i tego Pan nie chce przyjąć. Poczytaj Pan Stalina, pomału ze zrozumieniem. Tam jest napisane, co było, co jest i co będzie.

Prof. Michał Wojciechowski jest dla mnie autorytetem!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Witam serdecznie!
Dostrzegam brak konsekwencji, wszak jestem osobą niegrzeczną! Proszę wybaczyć! Z braku czasu, po Pana blogu tylko trochę sobie poserfowałem. Przyznam, że w młodości też tak myślałem jak Pan, ba należałem nawet do Solidarności!
Program polityczny, społeczny i gospodarczy partii UPR, ( której Pan Prof. Michał Wojciechowski jest chlubą) znajdzie Pan bez trudu w Wikipedii!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Wikipedia

Tadeusz Muszyński
Czy wie Pan kto redaguje Wikipedię ?

Redaktor Witold Kowalczyk!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Kolega Witold to jeden z redaktorów Wikipedii. Innych nie znam.
Z programem UPR można się zapoznać również na: www.upr.org.pl
Piotr Korzeniowski

Demokracja

Tadeusz Muszyński
Zaletą demokracji jest to, że w pseudoświecie istnieją pseudonaukowcy. Obecny kryzys udowodnił, że UPR ma racje w conajwyżej 1 % reszta to demagogia. Pozostałe partie mają niewiele wiecej.

Panie Piotrze jakie inne korzenie ???

Czy wirtualny pieniądz , który kręci się na rynku , spekulacja ceną ropy naftowej , Pan Soross , który swoimi spekulacjami rynkowymi mógłby położyć na łopatki nie jeden kraj wielkości Ghany , nie bez kozery podaję przykład tego kraju. Jakie są inne przyczyny tego kryzysu? Każdy drobny ciułacz w takim systemie dostaje w d...pę. Mają się dobrze korporacje i spekulanci. Oto jest idea dzisiejszego liberalizmu. Jest koniunktura w/w maą się dobrze , jest dekoniunktura(kryzys) mają się jeszcze lepiej.
Jak bym to nazwał:piramidą argetyńską w majestacie prawa.
Moja mama jakby mi powiedziała w 70 -tych latach , synu nie ucz się , bo to czas stracony , idź pod "PEWEX" pewnie bym tak zrobił i teraz bym się śmiał z ludzi poświęconych idei.

INNE KORZENIE tkwią w paradygmatach!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Odejście od Dekalogu! Gdy ja kradnę to jest wszystko
w porządku!
1}Rozpowszechnianie nie zawsze zasadnych plotek! Ci co coś robią na swoim i nie są klientami po forsę zrabowaną w podatkach, to złodzieje! Ukradli na początku transformacji, "a nam został jeno sznur"!
2)Lenistwo, nic nie mogę zrobić, bo do tego aby coś robić potrzeba pieniędzy! To tak jak bym do kominka powiedział: kominku gdy mnie ogrzejesz to dopiero wtedy podrzucę ci drewna i to drewno podpalę!
3)Bezinteresowna nienawiść bogatych! Nigdy nie będę bogaty, bo bogaci to źli ludzie! Jak więc biedny może pomóc innym biednym!
Jedynie może zostać klientem ośrodka pomocy społecznej!
4)Lenistwo do kwadratu! Niechęć do poznawania praw rządzących przepływem pieniędzy!
Można tak wymieniać w nieskończoność!
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Nie jestem ...

ani bogatym , ani biednym i tak mi jest dobrze , że dobrze mi tak..... i nie mówię do kominka.
Czy Pan jest już tym milionerem przeobrażonym z pucybuta? Czy chce Pan serwować tylko tym wybranym system "Avon" lub jakąś jego pochodną? Ilu ludzi ze strony się zgłosiło po tą "milionową receptę na życie"? Może faktycznie "pachnę" pesymizmem. Nigdy nie zazdrościłem ludziom niczego tym bardziej bogactwa. Natomiast mam jedną bardzo brzydką cechę , jestem altruistą. To cecha niemmile widziana w dzisiejszym świecie. No ale cóż, z tym już się urodziłem i tego nie zmienię.
Znałem dwóch milionerów spod "Pewexu" , jeden był radnym i został zastrzelony (niedobry był typ), drugi zaś wyemigrował. I na dodatek wszystkiego pewno byli wtykami SB-cji. Tak mniej więcej w tym kraju wyglądała kumulacja pierwotna kapitału.
Korwin-Mikke był odosobnieniem. Zbił kapitał za pierwszej "Solidarności" sprzedając ludziom niezależne gazetki , natomiast Michnik przekształcił "Tygodnik Mazowsze" w GW przy pomocy Kiszczaka , która to miała być gazetą społeczeństwa naszego powszedniego.
I będę się dalej sprzeciwiał takiemu okradaniu naszego społeczeństwa... i nie mówię do kominka

W Piotrkowie znalazłem pucybuta? Tak czy nie?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Witam Panie Pawle!
Czy jest Pan pucybutem? Powinienem napisać z szacunkiem: "Pucybutem"!
Czy jest więc Pan Pucybutem?
Pozdrawiam!
Piotr Korzeniowski

Jeszcze nie...

ale mam zamiar nim zostać.
Zbieram na pastę, szczotki mi zostały po służbie w LWP.

Pan Piotr Korzeniowski

Tadeusz Muszyński
Z farmaceutycznego punktu widzenia ma Pan rację. Panu nawet nie chciało sie poczytać mojego bloga http://jawnosc.blogspot.com tam napisałem całą prawdę. Panu JKM powiedziałem, że jest jednym z najmądrzejszych ludzi w Polsce ale ludziom należy mówić tylko tyle ile potrafią przyswoić. Teraz po latach i przy obecnym kryzysie uważam, że racje Pana JKM mocno zostały uszczuplone. Zamiast czytać prawdy oczywiste, przeczytałby Pan Stalina Edwarda Radzińskiego, pomału ze zrozumieniem aby zrozumieć co było, co jest i co będzie. Tak, co będzie. Należy przeczytać ze zrozumieniem i przeanalizować wypowiedź w Senacie USA twórcę obecnego kryzysu Alana Grinspana. Może zrozumie Pan , że najwyższym stopniem zaufania jest kontrola, drobiazgowa i grzeczna aczkolwiek stanowcza. W Japonii kontrole sa bardzo skrupulatne, nikt na nikogo się nie denerwuje a przestrzeganie prawa jest idealne.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.