Skip to main content

Nowy rok dla pracowników Piomy może być pełen chwil niosących niepewność

kryzys.jpg

Nowy rok dla pracowników Piomy może być pełen chwil niosących niepewność. Optymalizacja zatrudnienia, skutki kryzysu, wycofanie zamówień te oraz inne powody są podawane oficjalnie by właściciele firmy zręcznie mogli wytłumaczyć się ze swych poczynań. Dla kilkuset osobowej załogi każdy powody są niesatysfakcjonujące, najważniejszy jest skutek a skutkiem może być bezrobocie. Dziś stajemy przed istotnym problemem z którym nie poradzi sobie ani właściciel, ani lokalny samorząd.

FMG Pioma to już tylko wspomnienie? Wielu mieszkańców Piotrkowa i okolic z sentymentem wspomina minioną już świetność piotrkowskiego przemysłu i lokalnego potentata FMG Pioma.

Dziś kiedy znaczna część załogi staje przed widmem utraty pracy zasadnym jest pytanie: czy musiało do tego dojść? Problem jest! Jak zareagują władze województwa? Co na to rząd? Czy Piotrkowianie z tym problemem pozostaną sami?

Zb.Ziemba

5 stycznia 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

To jest cena za tzw. polską prywatyzację.

portret użytkownika witold k

To jest cena za tzw. polską prywatyzację. Totalny przekręt ubecko koteryjny. Przejmowanie całych gałęzi przemysłu z politycznego rozdania. Bardzo często przez nie nadających się do biznesu byłych aparatczyków. Tragedia polega na tym, że 2005 rok to nie przełom - niestety. Już nie mam siły ciągle powtarzać to samo. PIS okazał się być psem ogrodnika. Związki zawodowe trzeba wyrzucić z fabryk – silne centrale zorganizowane branżowo i terytorialnie. Obowiązek członkostwa w związku. Wykorzystać zbliżający się kryzys i wykupić od bezpieki ich majątki. Media ustawić na patriotyzm. Reklamożerców na kupowanie u swojego.... Choćby było gorsze. Za zaoszczędzone w ten sposób pieniądze dołożyć się do wykupywania miejsc pracy. Być pracownikiem nie niewolnikiem, któremu się należy.

Właśnie - piotrkowska „maniutkomania” to próba wykorzystania niszy jak tu powstaje. Żerowanie w luce pomiędzy wygranymi a przegranymi. Coś równie złego... jak byłe uwłaszczenie się nomenklatury. Zakłada kolejne wykolegowanie swoich.

UPR poleca się na ten czas. A więc wielka narodowa partia polityczna. Zakasanie rękawów...
Podstawowa edukacja ekonomiczna. Trochę większa niż wynoszenie, kombinowanie... Owe polskie zdolności wykończyły komunizm teraz, kogo...

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.